Nikdo není online
Nově příchozí:   Bob a friend    Anička     JaM  

Diskuze

  Rubrika:   Vybrané téma:
Festivaly HAAF 1. Fest-2007 Czech Dech

-Zobrazit všechny rubriky diskuze (nejvyšší úroveň)
-Čtěte: pravidla diskuze!
-Čtěte: Vysvětlivky a statistika diskuze
-Nová témata budete moci přidávat až po přihlášení!
 
AutorPříspěvky
« Stránka: z 3 » 

eh, nikdo

33 příspěvků
Vloženo 30.08.2007 08:20:15  
O spoustě videí nic nevím, mám jen Charlie Slavíka (cca 35 minut). Musím to trošku střihnout, otitulkovat a hlavně zmenšit. Jestli někdo další něco vlastní, tak sem s tím.

Lerak vydra
harp
162 příspěvků
Vloženo 21.08.2007 20:39:01  
Czech Dech se mi líbil,vyskytly se problémy se kterými se potýkají jiné již zaběhnuté festivaly avšak dají se řešit.Jeden hot a druhý čehý,no jasně ,potyčka mezi spícími a dlouze bdícími,velice poučné.Kde se příští festík bude konat je mi jedno,vždy bude někdo v nevýhodě ale myslím ,že přijedu znovu a rád, a zrovna tak rád pomohu s nějakou činností pro zajištění dokonalosti nějakého příštího Czech dechu.Čau Lerak.

Harmonika
uživatel
84 příspěvků
Vloženo 15.08.2007 11:58:18  
Povídka o Czechdechu už je v korektuře a v dohledné době bude vystavena. Tentokráte to holt nějak trvalo.
Krleš

Maxihaf
uživatel
380 příspěvků
Vloženo 14.08.2007 16:17:05  
Pošli i tak, co máš - můžou se hodit. :) POkud možno Lupovi - dělá archiv všech fotek. Jinak nějaká recenze jistě bude - závisí to na mém času (případně pokud napíše něco Harmonika, jak je dobrým zvykem - tak i na jeho času). Mně osobně do toho vlezlo stěhování a změna zaměstnání. Ale zkusím s tím něco udělat, také to cítím jako rest...

osman
uživatel
122 příspěvků
Vloženo 14.08.2007 14:56:42  
Ahoj borci, čtrnáct dní pryč a po czechdechu ani slechu. Není to trochu škoda? Chodím a nakukuju, kdy bude vyvěšen patřičně sebechvalný souhrnný článek a ono pořád nic. A taková pěkná akce to byla.
Všichni fotili a nahrávali jak diví, určitě by podkladů bylo dost. Jestlipak se něco chystá, presidente? (Já osobně mám kromě krásného zážitku několik škaredých fotek a nahrávek z mobilu, takže nic moc. Pokud by se něco chystalo, samozřejmě rád poskytnu, ale předpokládám, že jsou k dispozici výrazně lepší).

Lup

224 příspěvků
Vloženo 05.08.2007 23:55:44  
Maxi.
S tím naprosto souhlasím. Pokud bude dáno nějaké pravidlo, tak se ho samozřejmě budu držet. Nechtěl jem tu dělat neklid, proto jsem neuvedl ani nick - prostě nic, co by mohlo být bráno od kohokoliv osobně. Ale i pro hraní na akcích asociace by měl být pravidla dána. Tady nebyla. Kdyby ano, mohlo to být jiné. Takže příště...
Jsem také pro, aby se tato "strašná událost" uzavřela a pro příště se jí předešlo nějakou domluvou.
Díky za asi nejrozumnější tečku, kterou jsi mohl udělat a udělal.
Ahoj "Lup"
Opraveno 05.08.2007 23:57:16

Maguli
nováček
30 příspěvků
Vloženo 05.08.2007 22:01:40  
Charlie, ja jsem nemyslel zvučna jmena ze zahraniči, myslel jsem členy podobnych zahraničnich "haafu" jako je naš, v ramci založeni přatelske spoluprace (i když takovy Boboš by nebyl od věci, hraje stejně dobře jak ty :-)). Ale třeba jsem vymyslel blbost tak mně hned nekamenujte :-)

Maxihaf
uživatel
380 příspěvků
Vloženo 05.08.2007 21:55:46  
Ohledně předchozích dvou příspěvků: Obávám se, že je to opakovaný problém, který se vyskytl už i na srazech. Vykulminovat to muselo - dřív, nebo později. Takže pojďme to celé uzavřít s tím, že na příští akci (sraz, fest nebo cokoliv jiného) budou dána jasná pravidla ohledně času a místa nočního vyluzování zvuků. A ta budou závazná pro všechny.
Tím to považuji za uzavřené.

Lup

224 příspěvků
Vloženo 05.08.2007 18:32:52  
No pokud to bereš takhle, tak s tebou musím souhlasit. V podstatě se divím, že jsi nás tam rovnou neseřezal. Promiň, ale já si slušné chování představuju jinak. My jsme tam seděli a vyměňovali si názory o hraní. Taky součást setkání. Pokud se ti to zdálo být hlasité, nebo jsi proti tomu měl cokoliv jiného, stačilo přijít a říct. Tohle, co jsem viděl, opravdu neberu jako slušné chování. To fakt ne. Tipuju, že kdybych hrál na kytaru, tak mi jí rozmlátíš o stůl. A byli jsme hned u návěsu, nikoliv v prostoru campu. To je nejméně 100 metrů od campu. Je mi líto, že vás to rušilo, ale jak jsem již napsal. Šlo to řešit slušnou domluvou. A neříkej mi, že sám neznáš, jak si přiopilá banda uvědomuje jak moc jsou, nebo nejsou hluční. Pokud ano, tak jsi génius. Bohužel, já jsem byl v té partě lidí, co měli upito a ještě se chtěli bavit... A to, že nejsi z Písku je od tebe pouhý alibizmus. Seděl tam se mnou Jose (Brno) a Emil (Frýdek Místek). Já se ani v nejmenším nemíním stavět do role ublíženého. To nejsem ani v nejmenším. Ale mohl jsi přijít a říct. Naprosto by to stačilo. Víc k tomu asi nemám, co bych dodal. Měj se a ahoj. "Lup".

wiki
nováček
13 příspěvků
Vloženo 05.08.2007 16:38:17  
Ahoj Lupe,
píšeš tu: "v rámci zachování pohody", nebudu psát kdo na nás tak vystartoval. Já jsem to vystartoval, musel jsem vstát, obout se a jít se podívat na skupinu Ignorant boys a můžu ti říct, že se mi vůbec nechtělo.
Dosud jsme se domníval, že Jam je svobodné hraní opírající se o improvizační schopnosti, náhodně se potkavších hráčů a zpěváků, v uzavřeném prostoru, kdy máš pocit, že se odehrává něco neuvěřitelného mezi nebem a zemí a lituješ že to nikdo nenahrává.
Lupe, tady píšeš, že ten bordel který se konal 05:15 ráno 50m od stanů, kde spí děti, ženský a řidiči byl Jam. Aha.
Lupe, abych mohl vůbec přijet na festival, s kapelou, musel jsem stejně jako jiní (a rád) udělat pravdu nemálo věcí a v neděli odjet zase domů (nejsem z Písku) přes všechny kolony, policajty, domů.
Ale to mě nevadí, mě nevadí problémy jako je voda, peníze, zvuk na podiu, déšť, fronta na pivo, jeden záchod a podobně. To se stane. Ale vadí mi lidská blbost, omezenost a nekultura. To je horší než ucpanej záchod.
Nikdo není dokonalý, já taky ne. Zatím co San Jose napíše : Sám jsem přispěl k rušení nočního klidu, takže vyrušeným se omlouvám. :))), tak ty tady se tady stavíš do pozice ublíženého. Vadí ti že s tebou nebylo slušně zacházeno. Kde bereš ten pocit a názor že by s tebou mělo být slušně a s citem zacházeno, když sám se nechováš slušně a s citem k těm co prostě spí? Jak jsi na to prosim tě přišel? Myslíš, že jsem věděl, že ta harmonika na kterou hraje Emil stále dokola tramtarara je tvoje? Nevěděl. Stejně jako vy tři jste asi nevěděli, že kolem spí lidi a budíte je. Po té před šestou nastal klid, za což ti děkuju.
Nemyslim si, že je nutné určovat večerku, prostor pro spaní a podobně.
Ty píšeš: jsem takový samorost a když mám něco dělat, tak potřebuju, aby mě k tomu někdo postrčil (řekl mi co mám v tu danou chvilku zrovna jíz udělat...), tak prostě, neřvi jsešli v prostřed campu a je pět ráno. Hahaha, dobrou. A jestli to zvládneš, tak nic ve zlým, jen se bránim.

Nykáč
nováček
4 příspěvky
Vloženo 05.08.2007 11:22:47  
Musíme si ale říct, že to bez těch peněz nepůjde . Dříve nebo později se musí asociace zkomercialisovat, a myslím to v dobrém slova smyslu , nebo prostě budeme mít prostředky pouze na společné srazy. To pouze samozřejmě berme s rezervou .Skusme dát hlavy dohromady co můžeme potenciálním sponzorům nabídnout za atrakce.Já vím to se mi to kecá, ale jak říká Charlie bez peněz to opravdu nepůjde.Jsem pro otevřenou diskusi a nápady , které se mohou zprvu jevit třeba i jako naivní.Každý z nás pracuje v jiné oblasti a je možné , že se někdo najde kdo má zkušenosti se získáváním peněz z unie . Ale zprvu bych se pokoušel všemožně o zviditelnění a propagaci.Zatím svižnej dech Nykáč. Času je relativně dost.


Pro příští ročník mám přislíbenou propagaci na rádiu Impulz. Patrně se chytí už i nějaká TV. Rozhodně to tím ale nekončí a je třeba hledat i další možnosti...
:) Maxihaf

Opraveno 05.08.2007 21:51:07

Charlie Slav
Expert
70 příspěvků
Vloženo 05.08.2007 09:55:30  
To je právě kámen úrazu. Ze zahraničních hráčů nikdo nepřijede zadarmo. Dokázal bych zlevnit několik opravdu špičkových hráčů, jako např. Boboš mebo Maťko Pribojszky tím, že bych zařídil jednu doprovodnou kapelu pro všechy (Buďto Frozen Dozen, nebo Highway61). Takže zcela upřímně, zahraniční účast a případně nějaká TA "zvučníá tuzemská jména" JSOU BOHUŽEL OTÁZKOU PENĚZ...

Není to až tak velký úraz kamene, jak by se mohlo zdát. Když budu mít jistou zahraniční účast, můžu zažádat o příspěvek z fondu kultury Jihočeského kraje.. Ale ta účast musí bejt na tuty...
:) Maxihaf

Opraveno 05.08.2007 21:50:02

Maguli
nováček
30 příspěvků
Vloženo 04.08.2007 21:12:27  
Ahoj. Puvodně jsem chtěl založit nove tema ale Nikač už nakousl o čem jsem chtěl psat a to je mezinarodni učast. Co tak se pokusit najit na netu a oslovit nějake zahranični kluby foukačkařu? Mohl by na přišti festival někdo od nich přijet. Ja osobně bych mohl oslovit ruskou asociaci, členem ktere mimochodem taky jsem (i když jen "spicim", citim se doma tady, na Haafu). Ovšem potřebuju na to požehnani vedeni Haafu.

Láďa
uživatel
118 příspěvků
Vloženo 03.08.2007 19:49:11  
Dávám si závazek že na příštím Czech Dechu budu hlídat časy.Takže do toho jdu s Tebou milý Harmoniko.Pít budeme až po akci.

Beru tě za slovo! :) Maxihaf

Opraveno 05.08.2007 21:48:51

Láďa
uživatel
118 příspěvků
Vloženo 03.08.2007 19:46:03  
Nykáči voni sou hlava kdybych to uměl už to tam dám.

Nykáč
nováček
4 příspěvky
Vloženo 03.08.2007 19:21:09  
Tak já se pokusím taky se svou trochou do mlejna. Mám takový nápad ohledně zviditelnění , nebo propagace HAAFu případně festu, a opět se obrátím o radu na Harmoniku. Jde oto, že po Čejeticích máme mezi členy docela slušnou zásobu videí a zvukových záznamů. Nestálo by za zvážení umístit krátký sestřih na You Tube s odkazem, že existujeme a že se příští rok opakuje cosi kdesi v Čechách ? Kdo ví , třeba bude příští rok i mezinárodnější účast a i větší zájem sponzorů a médií . Pokud o to ale stojíme.No a ten Harmonika mne napad kvůli tomu, že už takový šumný přízpěvek na You Tubu má. Svižný dech přeje Nykáč


Už jsem o to minulý týden prosil E-1, kterej si s videem výborně rozumí. Tvrdil, že by to snad neměl být problém...Rovněž krom You Tube ke stažení i sem na HAF!
:) Maxihaf

Opraveno 05.08.2007 21:48:07

Viki
uživatel
78 příspěvků
Vloženo 02.08.2007 15:05:00  
Já si nemyslím, že byl výrazný problém v propagaci festivalu. O prázdninách není spousta lidí doma.Navíc obdobných festivalů je spousta, což mi potvrdil i majitel hudebnin ve Strakonicích, který se za námi příště určitě vypraví. I počasí návštěvnost ovlivnilo. Míra v Čejeticích nám, jak Max napsal, umožnil neřešit výrazně místo a čas festivalu, je prostě pohodista, pronájem jsme neplatili. Otázku ranní pitné vody a přístupu k toaletám lze vyřešit.Osobně bych ani neměnil návěs, který je bytelný, prostorný a mobilní, přijede a zas odjede, bez větších starostí pronajímatele. Ochranu repráků jsme přeci vyřešili, při hustém dešti by se asi stejnak udělala pauza kvůli divákům. Jasně že se dá spousta věcí vylepšit, ale já osobně bych v zásadě zachoval to, co jsme měli.Ani ve spíkrování bych neviděl problém, je to fesťák a ne klauniáda na Nově, lidi přijeli za hudbou.

Maxihaf
uživatel
380 příspěvků
Vloženo 02.08.2007 13:45:23  
Plakátníků bylo skutečně víc a patří jim velký dík! Příště bychom ale asi měli zainvestovat větší plakáty (A3) a možná i legální výlep. Zejména v Písku a Strakonicích a v okolí Čejetic...

Harmonika
uživatel
84 příspěvků
Vloženo 02.08.2007 08:55:27  
Plakátníků nás bylo vícero. Když jsem je i s letáky vytvořil, tak je Max prdnul na stránky a leckdo si je stáhnul a vylepoval u sebe v okolí. Ale máš pravdu, že výlep v okolí Čejetic byl na Maxovi.

Komár
uživatel
104 příspěvků
Vloženo 01.08.2007 16:20:07  
Já sem neřikal, že vim jak na to, já jenom šťoural :)
Ale myslim si, že přidělat na návěs něco jako markízu by nemusel bejt zase až takovej problém a ani by to nemuselo bejt drahý. Spíš se bojim, aby viděli i diváci dál od pódia, na kopečku. Taky to chce dopředu vědět jak ten návěs bude vypadat. Na poslední chvíli se to pochopitelně udělat nedá.
AutorPříspěvky
« Stránka: z 3 » 

Úvodní stránka | Nahoru | Zpět | Vpřed | Přidat k oblíbeným
Web je postaven na enginu phpRS
(c) 2007 Maxihaf a spol