Nikdo není online
Nově příchozí:   Žíla    Tetrev    Dejf  

Diskuze

  Rubrika:   Vybrané téma:
Technika hraní Hraní v tóninách na chromatiku

-Zobrazit všechny rubriky diskuze (nejvyšší úroveň)
-Čtěte: pravidla diskuze!
-Čtěte: Vysvětlivky a statistika diskuze
-Nová témata budete moci přidávat až po přihlášení!
 
AutorPříspěvky
« Stránka: z 2 » 

eh, nikdo

59 příspěvků
Vloženo 13.02.2009 18:41:46  
Ahoj ďakujem za radu, C-dur harmoniku v tom obchode mali , ale iba 1 ks a ten u prvého cečka divne rezonoval, tak som vzal G dur. C-dur dokúpim neskor. Ešte raz ďakujem.

Petkon
superharp
1269 příspěvků
Vloženo 13.02.2009 17:44:17  
Poradím pro začátek toto: představuj si, že máš v ruce C harmoniku a zkoušej ty stupnice hrát podle mého článku.
Tímto způsobem se to naučíš a nebudeš si muset nic transponovat, budeš moci hrát podle not apod. bez nutného transponování každého tónu.
Pro sólovou hru bez doprovodu to bude stačit. Pokud budeš hrát s originální nahrávkou, tóninu si najdeš na harmonice a můžeš hrát,a to, že to nebude ve skutečnosti C dur ale G dur, tě nemusí vlastně zajímat. Stále budeš muset ale mít napaměti, že ve skutečnosti ti zní jiná tónina, než jakou sám hraješ.
Časem si ale C laděnou chromatiku určitě pořiď a G dur budeš mít jen jako alternativu, kterou budeš používat jen okrajově. Budeš-li chtít hrát podle not, třeba jen jednoduché věci, písničky ze zpěvníku apod., bude C ladění nezbytné, jinak bys z toho měl v hlavě guláš.

Sehnat C laděnou chromatiku by neměl být problém, většinou bývá v každém obchodě s hudebními nástroji právě v C dur, je to u chromatiky naprosto základní a výchozí ladění, bez ostatních ladění se u chromatiky snadno obejdeš.
Opraveno 13.02.2009 17:47:35

eh, nikdo

59 příspěvků
Vloženo 11.02.2009 18:11:48  
ďakujem za vyčerpávajúci článok o chromatickej harmonike, konečne som pochopil a ujasnil si základy teórie. Akurát som nezohnal chromonicu 48 v C dur ale iba v G dur tak si to musím ešte usporiadať v hlave.

Petkon
superharp
1269 příspěvků
Vloženo 04.02.2009 14:08:24  
Otevírám diskuzi k vlastnímu článku na podnět Bigeara. Sem se všemi dotazy a připomínkami, kritikou i chválou. Předem za ně za všechny díky.
AutorPříspěvky
« Stránka: z 2 » 

Úvodní stránka | Nahoru | Zpět | Vpřed | Přidat k oblíbeným
Web je postaven na enginu phpRS
(c) 2007 Maxihaf a spol