Nikdo není online
Nově příchozí:   Bob a friend    Anička     JaM  

Hierarchie a označení členů HAAF

 • Napsal: Maxihaf
 • Vydáno: 15. 06. 2007
 • Přečteno: 9128x

  Protože se množí stále stejné dotazy, připravil jsem malé povídání ohledně označování členů v asociaci HAAF. Postupně se budu snažit o doplnění smajlíků k jednotlivým označením podle následujícího textu.

 • Druhy členství

  Nelze mít víc druhů členství současně. Vzhledem k tomu, že asociace je o komunikaci mezi členy a tiché přežívání smysl nemá, je členství upraveno následovně:

   

  Pozorovatel: po registraci. Není plnohodnotným členem.
  Člen: po registraci a zaplacení členských příspěvků
  Nečlen: stává se jím pozorovatel, který ani po čtvrt roce od registrace nezaplatil příspěvky. Nebude zobrazován jeho profil a nebudou mu zasílány informace o dění v HAAF (současně se uvažuje nad možností poté zrušit nečlenům registraci úplně). 
  Čestný člen: kdykoliv z rozhodnutí valné hromady
  Bývalý člen: člen, který byl vyhozen, nebo který požádal o vystoupení z asociace.

   

  Ocenění nebo funkce

  Ocenění ani funkce nemusí mít člen žádné nebo jich může být víc naráz. Ocenění (hafoy) je výrazem uznání nebo obliby daného člena, funkce (všechno ostatní) vypovídá o jeho činnosti v asociaci. Všechny funkce nemusí být obsazené.

   

  Hafoy (Haf Of the Year): Ocenění za nejvyšší přínos asociaci v uplynulém kalendářním roce. Volí se z návrhů podávaných členy a ocenění se předává na první valné hromadě v následujícím roce. Z ocenění neplynou žádné výhody ani povinnosti. Označení má historickou kontinuitu (haf odpovídá staršímu značení členů v počátcích asociace)
  Admin: Podle pověření se stará o správný běh Diskuze nebo Pokecu, může přesouvat nebo mazat příspěvky a při nedodržování pravidel může udělit tzv. "ban" (zamezit přístup) na Diskuzi nebo Pokec. Může přidávat zprávy do Novinek.
  Redaktor: Redaktor může mít různou úlohu: Ta případně může být vyspecifikována slovně podle toho, co má dotyčný redaktor na starosti: odkazy, články, recenze, tabulatury...)
  Člen rady: Má pravomoci a povinnosti dané stanovami, zejména rozhodovací a výkonné právo v Asociaci.
  Programátor a/nebo webmaster: Zasahuje do zdrojového kódu stránek Asociace, řeší problémy s funkčností.
  Grafik: Stará se o grafickou podobu stránek podle potřeb Asociace
  Prezident: Zastřešuje a reprezentuje Asociaci navenek, komunikuje s organizacemi a má rozhodovací pravomoc ve věcech upravených stanovami.
  Pokladník: Vybírá členské příspěvky, obhospodařuje konto Asociace a hlídá její hospodaření. Je schopen v případě potřeby předložit transparentní účetnictví.

   

  Označení podle aktivity v diskuzi

  Vychází z počtu odeslaných příspěvků. Nelze mít víc druhů označení současně. Názvy jsou pracovní a vzhledem k výhradám k některým z nich budeme o nich diskutovat. Očekávám návrhy (viz prostor pod článkem v komentářích)

   

  Nováček: do 50 příspěvků (další možnost označení - zelenáč?)
  Uživatel: 50 - 150 příspěvků
  Harp: 150-250 příspěvků (varianta - navrhuje Lup: Harper)
  Superharp: nad 250 příspěvků
  Expert: Prezident Asociace může sám nebo na návrh kteréhokoliv člena označit kohokoliv za experta na vybranou oblast (technika hry, opravy apod.). Stejným způsobem mu může být označení odejmuto, zejména v případě, kdy nějakým způsobem asociaci poškozuje. Člen s označením "Expert" totiž do značné míry reprezentuje asociaci a proto je toto označení závislé krom příslušných znalostí také na morálně-volních vlastnostech jeho nositele. Na toto označení žádný člen nemá automaticky nárok, byť by sám sebe za experta považoval. Označení "Expert" nezávisí na počtu vložených příspěvků.

   


   
  Související články:
  Valná hromada 2015 (23.10.2015)
  Stanovy HAAF (17.02.2008)
  Propagace HAAF (11.12.2007)
  Neidentifikované příspěvky v diskuzi (09.07.2007)
  Redakce www.HAAF.cz (08.07.2007)
  Pravidla Diskuze na stránkách HAAF.cz (09.06.2007)

  [Akt. známka: 2,35 / Počet hlasů: 23] 1 2 3 4 5

  Počet komentářů: 2  |  Přidat komentář  |  Odeslat e-mailem  |  Vytisknout

  Úvodní stránka | Nahoru | Zpět | Vpřed | Přidat k oblíbeným
  Web je postaven na enginu phpRS
  (c) 2007 Maxihaf a spol