Online jsou:  ladajasin  
Nově příchozí:   Noha    Bluesman66    Vasekbluesma  

Diskuze

  Rubrika:   Vybrané téma:
Výrobci a produkty Hlasování o značkách harmonik

-Zobrazit všechny rubriky diskuze (nejvyšší úroveň)
-Čtěte: pravidla diskuze!
-Čtěte: Vysvětlivky a statistika diskuze
-Nová témata budete moci přidávat až po přihlášení!
 
AutorPříspěvky

Láďa
uživatel
118 příspěvků
Vloženo 10.04.2008 20:46:05  
Já používám Oskarky musím říct že toho vydrží hodně bez mikrofónu. A hrají nahlas! Ale mám v plánu začít na mikrofón hrát na sp.20
Opraveno 10.04.2008 20:46:26

San Jose
superharp
657 příspěvků
Vloženo 08.04.2008 01:42:40  
Nemůžu říct, že na Oskarky by se mě hrálo blbě, ale na Hohnerky se asi opravdu hraje líp. Ale bacha, není Hohner jako Hohner....Podle mě od nejlepší po špatnější Hohnerky: Golden Melody, Special 20, Marine band , Pro Harp a Big River. Posuzuji pouze ty, které mám..... Oskarky bych přirovnal k výborným harmonikám, ale srovnávat nebudu, je to jako hrušky s jabkama.

Petkon
superharp
1270 příspěvků
Vloženo 04.04.2008 12:00:09  
Ten Maxův návrh se mi líbí, udělat jakési rozdělení harmonik podle obliby, vlastností , životnosti apod.
Já mohu pouze za sebe říct, že jsem začínal na Oskarovi / čínu jaksi nepočítám/ a poté, co jsem vzal do pusy Hohnerku / zejm.speciál 20, Pro Harp apod./, tak na Hohnera nedám dopustit, pro mě je to jako přesednutí ze staré Škodovky do Opelu.
Navíc Hohner dělá i chromatiku a jiné vychytávky, k Oskarce se samozřejmě vracívám, ale vždy si řeknu, sakra, čím to je, že se mi na ni proti Hohnerce tak blbě hraje, o stahování ani nemluvě.
Opraveno 04.04.2008 12:01:38

Pouquer
uživatel
75 příspěvků
Vloženo 31.03.2008 14:50:48  
eh, nikdo
Vloženo 16.08.2006 15:25:00
Mě se zdá že se dost zbytečně zavrhuje třeba Hering, který je taky docela solidní.
_________________________________
Roman
Vloženo 14.08.2006 12:13:00
Já dávám také jednoznačně přednost Hohnerkám, (Sp. 20, staré Pro Harp, staré Blues Harp a staré i nové Marine Band a MB de luxe) ikdyž v průběhu let jejich kvalita také nebyla vždy nejvyšší. Nemám ale rád Hohnerky MS (Modular System), což jsou strojově vyráběné modely. Mimochodem, na většině těchto Hohnerek jde bez úprav zahrát ve středních polohách i overblow. V rubrice "Ohýbání tónu - overblows" je definice špatně, overblow je něco jiného, než klasický bending hraný ven (foukáním ze sebe) na vysokých tónech. Overblowem při foukání "ven" (ze sebe) se jazýček, normálně hrající "ven" zablokuje a zazní jazýček, určený pro hru "do sebe", ale o téměř 1,5 tónu výš.
_________________________________
Charlie Slav
Vloženo 12.08.2006 12:59:00
skutečně jsem neúmyslně zatajil, že používám
také harmoniky Hering (dva typy, Vintage 1923
a Hering Blues + Chromatiky Hering). Vintage je velmi specifická svým laděním, předválečný způsob ladění do akordu. Vynikají pro hraní doprovodů,
někdy je to slyšet při solech (při hraní bluesových stupnic to až zas tak nevadí). Snáší poměrně dobře i trochu údernější a razatnější způsob hry, pozorb však na hluboké hlásky při nešetrnější hře mají tendenci chrastit. Na proti tomu Hering blues umožnuje zahrát naprosto brilantní a technická sóla, bohužel na úkor životnosti. Všechny harmoniky Hering mají společnou vlastnost dají se výborně bendovat ve vrchní oktávě (bez naohýbávání hlásek) narozdíl od ostatních výrobců. Všechny chromatiky mají vynikající pružinu a fungující mechanismus registru. Pozor však při rozebírání, bývá někdy velmi obtížné vše vrátit do původního stavu:-(
Jinak samozřejmě souhlasím s větším výběrem a vyloženou neupjatostí na jeden typ. Všeobecně vzato všechny nástroje s dřevěným tělem mají "duši" a zpravidla ten nejkrásnější zvuk, naproti tomu plastový korpus umožnuje maximalní pohodlí při hře technicky náročnějších sól.
Každá harmonika má jiný zvuk a náladu a ne vždy se hodí do každé skladby, proto jsem vždy preferoval větší typový výběr a větší výběr alternativních typů ladění...

_________________________________
Maxihaf
Vloženo 11.08.2006 20:42:00
Docela mě to přivádí na myšlenku, že by bylo zajímavé udělat něco jako "recenze harmonik" - tedy jednotlivých typů. Každej z nás má "ocucanou" jinou (harmoniku) a bylo by zajímavé srovnat je podle nějakých kritérií, která by srovnávat umožnila (např. kategorie: tvrdost - snadnost ohýbání, síla zvuku, kvalita zpracování coverů, životnost, hodí se do hospody, hodí se na mikrofon do studia atp.) - asi by to nebylo od věci... Zkusím nad tím popřemýšlet a navrhnout nějaká pravidla...
_________________________________
jAvA
Vloženo 11.08.2006 13:59:00
...... mne spis na hlasovani vadilo, ze jsem nemohl zaskrtnout vic vyrobcu, protoze nemam "skladem" jen jednoho..... proste me to nepustilo:) Jinak mam rad vic druhu, diky charakteristickym zvukum ruznych harmonik. Jak jemny ..... tak "nakraply". Proto za ty sladky potvory utracim tolik penez:) Proste muj nazor je ten, za kazde zbozi si najde sveho kupce a pokud nekdo neda dopustit na CIIIIINU, tak proti gustu......:)
A pris(z)pevek mimo misu: Charlie S. ma jeste Heringa.....:) rikal mi to v hospode, nevim proc ho zatajil v diskuzi:)
_________________________________
Charlie Slav
Vloženo 02.08.2006 01:28:00 příspěvek
Hohner-naprostá klasika
nejkrásnější zvuk
(special 20 a dřevěné modely marine band, marine band deluxe).

Lee Oskar - trvanlivá, spolehlivá harmonika
s možností výměny plátků a použití alternativních
ladění (harmonic minor, natural minor, melody maker) nejlepší na trhu, leč zvukově vede Hohner..
____________________________
Maxihaf
Vloženo 04.07.2006 15:21:00
Taky mám více značek, ale tady spíš šlo o zábavné hlasování, ze kterého moc neplyne ve smyslu "miluju Hohner" nebo "miluju Oskar..." - prostě něco jako věčný souboj fanoušků Sparta - Slávie... :)))
_________________________________
MacP
Vloženo 30.06.2006 22:55:00
Pro mě je to hlasování trochu složitější,protože jinou sadu používám na hraní v ruce(Hohner)a jinou na hrani v držáku(Lee Oscar).Zároveň rozlišuji hraní v hospodě(Hohner)a na koncertu(Lee Oscar).Jak jste na tom Vy ostatní?
Opraveno 31.03.2008 14:53:22
AutorPříspěvky

Úvodní stránka | Nahoru | Zpět | Vpřed | Přidat k oblíbeným
Web je postaven na enginu phpRS
(c) 2007 Maxihaf a spol