Nikdo není online
Do týdne nás opustí: fotrák xlouis
Nově příchozí:   Jajda    Deni0202    Kwaken  

Diskuze

  Rubrika:   Vybrané téma:
Nezařaditelné Harmonika a zpěv

-Zobrazit všechny rubriky diskuze (nejvyšší úroveň)
-Čtěte: pravidla diskuze!
-Čtěte: Vysvětlivky a statistika diskuze
-Nová témata budete moci přidávat až po přihlášení!
 
AutorPříspěvky

matěj
superharp
359 příspěvků
Vloženo 28.09.2011 13:11:09  
Harmonika a zpěv. Propojení těchto dvou věcí se věnuje i jedna z kapitol nové učebnice Foukací harmoniky, která bude mnou představena na letošním podzimním HaafTeku. V kapitole je i zvláštní rubrika věnující se zdravotním aspektům zpívání s foukačkou.
Opraveno 28.09.2011 13:13:04

Bigear
superharp
1201 příspěvků
Vloženo 04.08.2009 14:02:32  
To je trefa do černého.Už jsem to tu kdysi uváděl a říkám to všem svým svěřencům.Harmonika a zpěv se vzájemně podporují,o čemž svědčí i mnoho důkazů z branže.Nejednou dospěli harmonikáři k závěru,že by měli ke své foukačce i zazpívat a přestože nikdy před tím neměli zpěvácké ambice vznikly z toho skvělé nahrávky(viz např. Ch.Slavík zde v hitparádě).
Platí to i naopak.Mnozí zpěváci se rozhodnou zahrát na foukačku a přestože nejsou vyspělými hráči, daří se jim rychle a mají skvělé předpoklady i když mnohdy zůstávají jaksi na začátku cesty co se týče techniky.O to více je tam prožitku a rytmiky.
Harmonika je často charakterizována jako nástroj nejblíže podobný lidskému hlasu( tedy asi co do použití svalstva a dechu při hraní řečeno trochu odborněji).
Z mé vlastní zkušenosti vím,že od té doby co hraji na foukačku,lepším se i ve zpěvu,přestože nijak soustavně hlas necvičím.Takže je tu jasný pozitivní vliv(transfer ,neboli přenos - řečeno ústy odborníka na metodiku motorického učení :-) )
Toliko ode mne.

eh, nikdo

19 příspěvků
Vloženo 04.08.2009 01:51:12  
Nevíte náhodou, jestli harmonika pomáhá zpěvu? :D Resp. já znám hodně zpěváků, co hrajou na harmoniku, tak jestli je to jen tím, že všichni ostatní v kapele už mají ruce plné, nebo to může i pomoct.
AutorPříspěvky

Úvodní stránka | Nahoru | Zpět | Vpřed | Přidat k oblíbeným
Web je postaven na enginu phpRS
(c) 2007 Maxihaf a spol