Nikdo není online
Do týdne nás opustí: fotrák xlouis
Nově příchozí:   Jajda    Deni0202    Kwaken  

Diskuze

  Rubrika:   Vybrané téma:
Nezařaditelné Novinky ze světa foukačky

-Zobrazit všechny rubriky diskuze (nejvyšší úroveň)
-Čtěte: pravidla diskuze!
-Čtěte: Vysvětlivky a statistika diskuze
-Nová témata budete moci přidávat až po přihlášení!
 
AutorPříspěvky
« Stránka: z 2 » 

matěj
superharp
359 příspěvků
Vloženo 07.08.2012 22:10:56  
Firma HOHNER má zcela nové webovky!!!! www.playhohner.com

matěj
superharp
359 příspěvků
Vloženo 28.09.2011 13:08:19  
V těchto dnech je to právě dvacet let co bylo založeno museum foukací harmoniky ve městě TROSSINGEN, kde rovněž již celé generace sídlí HOHNER.

Petkon
superharp
1270 příspěvků
Vloženo 06.06.2011 21:08:59  
Já jsem na učebnici také zvědav, i když se plně věnuji pouze chromatice.
Jinak pro hráče na chromatickou harmoniku je u nás dostupná učebnice autorů Langer, Mach – Hrajeme na foukací harmoniku.
Pro začátek je to docela užitečná učebnice, i když některé informace v ní obsažení je nutno filtrovat a brát s rezervou. Je v ní de facto vše, co je potřeba do začátků vědět a jak vůbec začít.

Odkaz zde : http://www.eshop-noty.cz/hrajeme-na-foukaci-harmoniku-lan ger-mach/d-8818/matěj
superharp
359 příspěvků
Vloženo 06.06.2011 19:57:29  
Milane děkuju moc. Nechci to komentovat dokud není kniha na pultech. Každopádně jsem k psaní učebnice přistupoval maximálně zodpovědně a snažil se obsáhnout vše podstatné a důležité.

Milan
uživatel
61 příspěvků
Vloženo 06.06.2011 13:54:45  
UČEBNICE NA FOUKACÍ HARMONIKU.
Tohle tady hodně chybělo. V knihkupectvích jsem za posledních xxx let dozadu viděl jen dvě. První kdysi od p.Plevy na chromatiku. A druhá od Tomáše Linky na diatoniku, ale jako učebnice to na mě uplně nepůsobilo. Jak znám Matěje, tak do své publikace dal celé své foukačkářské srdce a maximální úsilí. Já se na ni těším moc :-)

Petkon
superharp
1270 příspěvků
Vloženo 30.05.2011 23:17:53  
Dávám to sem proto, že v Pokecu to asi brzy zapadně.
Aktuální čerstvá zpráva pro všechny diatonikáře :

UČEBNICE NA FOUKACÍ HARMONIKU !!!
------------------------------------------------------

Snad si mohu dovolit oznámit( Matěj mi to jistě při své skromnosti promine), že na trhu se velmi brzy objeví zbrusu nová a tolik potřebná škola hry pro foukací harmoniku v češtině (!), jejímž autorem je právě Matěj Ptaszek.
Knihu včetně přiloženého CD jako přílohy bude možno asi do 3 týdnů objednat na této webové adrese :
www.noty-video.cz
Od majitele mám informaci, že bude i na knižních pultech hudebnin přibližně za 3-4 týdny, čili na začátku prázdnin.
Upoutávku na učebnici jsem objevil v novém čísle časopisu Folk, kde si můžete prohlédnout její titulní stránku, na výše uvedených webovkách ji zatím nenajdete.
To je dobrá zpráva před letní sezónou, není-liž pravda ?
Opraveno 30.05.2011 23:18:20

Petkon
superharp
1270 příspěvků
Vloženo 13.05.2011 14:09:50  
Miles Davis - Autobiografie

Už je sice na knižních pultech nějaký ten týden, ale přesto bych rád upozornil na vynikající knihu :
Miles Davis - Autobiografie.
Jedná se o naprosto zásadní titul o jazzové hudbě, který stojí za to si přečíst.
Kniha je psána z pohledu geniálního Milese velmi zasvěceně a čtivě, je vlastně průvodcem celého jeho hudebního života, jeho neuvěřtelné koncertní a nahrávací činnosti i o setkáních s nejlepšími jazzmany světa.
Nezbytná kniha pro všechny fanoušky jazzové hudby.

Odkaz např.zde:
http://www.kosmas.cz/detail.asp?cislo=160417&afil=105 5
Opraveno 13.05.2011 14:11:46

Petkon
superharp
1270 příspěvků
Vloženo 21.01.2011 18:26:46  
Dovolím si tvrdit, že Bobkovo album Víc nehledám je skvělé album, které v jeho bohaté diskografii bude zaujímat čestné místo.
To, že si na něj pozval několik zpěváků, vypovídá hodně o jeho obrovské pokoře i o tom, že nemusí sobě a nikomu jinému nic dokazovat a s kýmkoliv soupeřit.
Nebyl by jistě pro Pavla Bobka problém natočit čistě sólové album, kde by nebyl konfontován s žádným lepším zpěvákem, než je on sám.
Tak by to udělal téměř každý, ale Pavel Bobek je někde úplně jinde. Mě osobně si mimojiné i tímto přístupem zcela získal na svou stranu, takže album jsem si velmi rychle oblíbil a často se k němu rád vracím.
Ukázalo se, že mnohdy víc nehledat znamená více nalézat, což se Bobkovi tímto albem splnilo měrou vrchovatou.
Není to zdaleka jen album duetů, přestože v mnoha písních jsou mu partnery další zpěváci.
Pavel Bobek na celé desce dominuje a vévodí jako svrchovaný monarcha, jež tu a tam dovolí někomu něco sezobnout a také se trochu pomět.
Je to jeho nádherné vyznání a bilancování současně, je to "jeho" deska, "jeho" Johnny Cash a zaplaťpámbu i "jeho" Charlie McCoy.
Svou bohatou, krásnou a veleúspěšnou kariéru nemohl zakončit lépe než tímto nádherným a zralým albem, které, věřím, nikdy nezestárne.

Bigear
superharp
1201 příspěvků
Vloženo 21.01.2011 09:31:09  
Držme se tématu.Umělecko-politická či morální znemožnění zásadně nehodnotím ať už je to Laufer,Nohavica,nebo kdokoli jiný.Zajímá mne především hudba.A stejně tak nevím,zda to zpívá,nebo ne.Je to už více než tři roky,co jsem s ním měl tu čest.Tenkrát to zaručeně nezpíval:-).Zato mnozí závistivci si na tom dodnes hojí vlastní mindráky.To zase vadí mně.

matěj
superharp
359 příspěvků
Vloženo 21.01.2011 08:10:08  
Jardo máš pravdu v tom že Pan Pavel Bobek je Legenda. Já ani Jaromír nezpochybňujeme jeho charisma a to co za ty roky dokázal.
Je známo že pan Bobek úspěšně spolupracuje s naší přední Bluegrassovou kapelou Druhou Trávou . V tom případě však měl desku "Více nehledám" nazvat "Druhá Tráva s Pavlem Bobkem - Více Nehledáme", když to navíc produkoval z části i Luboš Malina. Bylo by to fér i vůči Bobkovým fanouškům. Uznej že název "Pavel Bobek: Víc nehledám" je zavádějící, když se jedná defacto o desku pěveckých duetů. Navíc je tu další věc v tom, že mnoho Bobkových fanoušků je generace kpnzervativních šedesátníků, kteří těžce zkousnou Rockový přednes Křesťanův. (Který je samozřejmě strhující, o tom žádná)

Nedávno jsem poslouchal asi poslední desku Johnyho Cashe, kde Cash je už starý a nemocný muž. Hlas se mu zde chvěje a místy je falešný, ale On je taková osobnost, že ta jeho deska je absolutně skvělá!!! Věř mi že kdyby Pan Bobek si více věřil a tu desku nazpíval odvážně sám, byla by to naprostá pecka!!!

PS:Prosím tě Jardo stále Josef Laufer zpívá tu písničku o odvážném Estébákovi Minaříkovi -chlapíku statečném co chtěl vyhodit do vzduchu stanici Svobodné Evropy v Mnichově ? Víš mně nevadí že to Laufer nazpíval ( Je dokázáno že na něj estébáci strašně tlačili). mně vadí to že se za to ani nezastyděl a veřejně se v tisku neomluvil (i když tu možnost mněl v mnoha rozhovorech v časopisech)
Opraveno 21.01.2011 09:01:04

Bigear
superharp
1201 příspěvků
Vloženo 21.01.2011 01:26:00  
To takhle nejde posuzovat,že někdo někoho válcuje.P.Bobek je starý a nemocný pán a zaslouží si úctu.Nevím jak kdo z Vás,ale já jsem s ním hrál a byla to pro mne čest a bude to navždy krásná vzpomínka stejně jako spolupráce s J.Suchým,P.Sedláčkem nebo třeba J.Laufrem ať už jsou ,nebo nejsou oblíbenými interprety.Všichni dělali muziku v době,kdy jsem byl ještě malý kluk a Někteří ještě před tím,než jsem se narodil.Trochu více pokory a méně chlubných plic by neškodilo.

matěj
superharp
359 příspěvků
Vloženo 20.01.2011 18:34:46  
Jaromíre absolutně s tebou souhlasím. škoda že pavel bobek víc toho nehledá :-). Křesťan ho válcuje takovou silou až to působí amatérsky. Jinak kapela je skvělá a McCoy je McCoy to je jasný!

Petkon
superharp
1270 příspěvků
Vloženo 17.01.2011 21:05:19  
Thielemans - European quartet live (2010)
----------

Konečně se toto novinkové album objevilo volně na netu, ale je poněkud ukryto.
V 88 letech hraje T.Thielemans jako Pán Bůh.
Je to neuvěřitelné, co tento génius chromatické foukačky je schopen v tomto věku předvádět na živo.
Kdo by nevěděl, kde album najít, pošlu příslušnou adresu poštou.
Opraveno 17.01.2011 21:05:36

Harpplayer
superharp
266 příspěvků
Vloženo 05.01.2011 08:03:07  
Tohle CD nemám,ale pár titulů z něj jsem již několikrát slyšel. Musím, Jaromíre ptvrdit, co píšeš. Chci ale podotknout, že Pavel Bobek je fonomén tzv. zpívajících nezpěváků. Klidně mu odpustíš intonační prohřešky i "ledabylé" frázování, protože je to člověk ze zvláštním charismatem, kterému prostě věříš, co zpívá. Podobným charismatem oplýval např. Michal Tučný (ten byl na tom navíc intonačně mnohem lépe). Prostě to "něco navíc" z těchhle lidí dělá osobnosti. Když Ty na okresním festivalu zazpíváš písničku podobně jako P.Bobek, budeš za nedouka, kterej neumí zpívat. Když to zazpívá on, je to image - to je ten podstatný rozdíl.
Co se týká Charlieho, je to moje srdeční záležitost. Je jen málo jeho koncertů v ČR, které bych nenavštívil. Dokonce jsem se kvůli němu začal učit anglicky, takže se už aspoň rámcově jsme schopni domluvit (ikdyž mluvím jako Massa Bob, tzn. hodně mizerně, zaplať Bůh, mám v angličtině velmi zdatnou dceru). To, že je to excelentní hráč s vynikající hudební představivostí a feelingem, to asi víme všichni. Méně se už ví, že kromě foukací harmoniky mistrně zvládá basovou kytaru, rovněž hraje na kytaru a tuším, že saxofon. Mohu ale ujistit, že je to neuvěřitelně skromný a trpělivý člověk s obrovskou pokorou k hudbě jako takové, což se projevuje zejména v nahrávkách, kde vystupuje jako "sideman". Bobkova deska je toho příkladem. Podařilo se mi postahovat cédéčko nahrávek různých amerických interpretů, počínaje B.Dylanem, přes D.Parton až po J.Cashe, kde Charlie hraje doprovody a semtam nějaké nepříliš významné sólo. Tam především vyniká jeho obrovská hudební distinguovanost a podřízenost stylu a řádu skladby. Poslechněte si třeba akordický doprovod ve zmíněné Me and Bobby McGee nebo basový part v Boxerovi (Simon + Garfunkel)nebo zdánlivě jednoduchoučké sólíčko v In My Tennessee Mountain Home. Prostě Charlie je stylem, technikou a přístupem mému srdci velmi blízký (vůbec mi nevadí, že nehraje OB) a jeho styl je pro mě obrovskou studnicí poznávání foukací harmoniky, ikdyž při jeho poslechu nebo rozhovoru s ním mám pocit, že jsem sotva nakoukl pod hladinu...

Jaromír
superharp
296 příspěvků
Vloženo 03.01.2011 21:27:31  
Taky jsem si pořídil CD Pavla Bobka "Víc nehledám". Souhlasím sice s Petkonem, že je to příjemné poslouchání pro kamioňáky, ale čekal jsem od toho víc. Bobek je slabý odvar Cashovy energie a charismatu, zejména je to znát při společných písních s Křesťanem - tam je Křesťanovým zpěvem úplně převálcovaný. Když skončí Bobek a začne Křesťan, je to jak z jiné planety. S Jíšovou zase nejde Bobkovi dohromady frázování, je to dost rušivé. Pokud to byl záměr, mě se nelíbí. Doprovodná kapela je ale dokonalá, podává skvělý profesionální výkon a Charlie McCoy je naprosto přesný a hlavně velice disciplinovaný. Na tak velkou hvězdu hraje skutečně jako týmový hráč a nikde zbytečně netrčí. Je to pro mě velké poučení, že se člověk nemá zbytečně "vysírat", ale všechny výkony se mají podřídit celkovému výslednému dojmu z předváděné skladby.

Harpplayer
superharp
266 příspěvků
Vloženo 28.09.2010 12:51:18  
MIldu považuju za guru český country harmoniky. Málo platný, jeho styl mě oslovuje daleko víc, než Tomáše Linky, přestože Tom v týhle muzice nadělal obrovskej kus práce a bez něho by možná mnoho z nás těžko na foukačku hrálo. Až tohle CD objevím, bude ve sbírce vedle McCoye, Stevense, Eyerse, Gazzela a dalších.

Petkon
superharp
1270 příspěvků
Vloženo 27.09.2010 17:22:35  
Greenhorns - Zlatá éra 1975-1991 (II)

Další aktuální komplet s tvorbou legendárních Greenhorns, který obsahuje opět tři našlapaná CD (celkem 75 songů).
S předchozím kompletem tvoří dohromady sbírku 157 skladeb a písniček skupiny Greenhorns !
Tentokrát se jedná o nahrávky navazující na jejich nejlepší rané období, ale i tento komplet stojí určitě za pozornost, pro fanoušky Greenhorns téměř povinnost.
V těchto pozdějších nahrávkách si vychutnáte zejména harmoniku v podání Mildy Tottera, kromě několika kousků s Tomášem Linkou.
Oba troj-CD komplety představují skutečný poklad.
Já jsem nad koupí neváhal ani vteřinu.

Opraveno 27.09.2010 17:23:21

Petkon
superharp
1270 příspěvků
Vloženo 25.09.2010 22:44:11  
Pavel Bobek - Víc nehledám

Velmi pěkné album vydané k poctě J.Cashe, na kterém je kolekce známých i méně známých Cashových písní.
Pavel Bobek zpívá s nadhledem i s citem, jak je ostatně jeho dobrým zvykem.
Foukačková sóla v několika skladbách natočil legendární Charlie McCoy.
Moc příjemná deska, která se hezky poslouchá, písničky nejen pro sychravé podzimní a zimní večery.

Petkon
superharp
1270 příspěvků
Vloženo 17.09.2010 18:31:17  
To Bigear :
Palmerova kniha se dá určitě přes internet ještě koupit, chce to mít ji doma a občas do ní nahlédnout, pro bluesmana a foukačkáře skoro povinnost.
Speciálně Tobě jako pravověrnému bluesmanovi bych doporučil zejména následující nahrávku. Možná ji máš, nevím.
Jedná se o komplet s Little Walterem – The complete chess masters.
Jsou to Walterovy kompletní nahrávky pro toto slavné studio z let 1950-1967, celkem 5 CD.
Najdeš zde např. mimojiné jeho legendární skladbu Juke ve třech natočených verzích, pokaždé jinak zpracovanou nebo My Babe včetně alternativní verze apod. Skutečně skvost.
Podotýkám, že kompletní nahrávka je dostupná na netu.

Pepe.killer
nováček
29 příspěvků
Vloženo 17.09.2010 07:10:52  
Taky jsem knihu Muž jménem Cash koupil v antikvariátu (v Opletalce u Václaváku, doporučuju, spousty desek a zajímavých knih) a četl jsem dokonce Cashovu vlastní autobiografii a musím říct, že se mi ta jeho autobiografie líbila víc. Muž jménem Cash vyvrací mýty o něm a možná proto se mi tak nelíbí. Ale taky doporučuji přečíst.

A Opravdové Blues od Roberta Palmera je vážně super, ta kniha mě hrozně bavila, přestože po prvním nakouknutí do knihy v Luxoru mi připadalo jako nuda :-D
Opraveno 17.09.2010 13:48:59
AutorPříspěvky
« Stránka: z 2 » 

Úvodní stránka | Nahoru | Zpět | Vpřed | Přidat k oblíbeným
Web je postaven na enginu phpRS
(c) 2007 Maxihaf a spol