Nikdo není online
Do týdne nás opustí: fotrák xlouis
Nově příchozí:   Jajda    Deni0202    Kwaken  

Diskuze

  Rubrika:   Vybrané téma:
Srazy HAAF (Hafteky a jiné) 11. HT (2011/jaro)

-Zobrazit všechny rubriky diskuze (nejvyšší úroveň)
-Čtěte: pravidla diskuze!
-Čtěte: Vysvětlivky a statistika diskuze
-Nová témata budete moci přidávat až po přihlášení!
 
AutorPříspěvky
« Stránka: z 5 » 

Jope
nováček
32 příspěvků
Vloženo 30.05.2011 23:15:55  
Tož ahojte všeci co tu píšete, říkám všeci, kdybych jmenoval na někoho bych určitě zapomněl. Bylo mi s vámi velmi příjemně, poznal jsem spoustu dobrých lidiček. HAAFtek byl super a já jsem rád , že jste mě přijali ( alespoň se domnívám) s otevřenou náručí. Určitě souhlasím s vašim názorem, že se mělo dát prostor těm méně "průbojným", ale mě připadlo, že hrají všichni co mají harmoniku na stole před sebou, snad jen to jsem si nevšimnul, že se k nim nedostal mikrofon. Ale upřímně si myslím, že to byla docela slušná hrací smršť a já osobně ještě nejsem seznámen se všemi aspekty takových setkání, abych to dokázal selektovat. Snad na příštím HAAFteku to napravím. Považuji se za novice v asociaci, který se měl asi spíše zeptat ostřílených kozáku, zda je to tak
správné, nebo ne. Sypu si popel na hlavu. Je ale fakt , že hraji, když je kolem spousta dobrých muzikantů, velmi rád a že vás tam bylo !!!

Petkon
superharp
1270 příspěvků
Vloženo 30.05.2011 23:05:59  
Workshop je sice užitečná věc, ale v rámci víkendové akce to proběhne jednorázově a v poměrně krátkém čase. Navíc od účastníků zpravidla nevyžaduje aktivní přístup.
Podle mě je mnohem důležitější možnost vytvořění skupinky těch méně zdatných hráčů, kteří by si rádi aktivně zahráli a zapojili se tak do společného hraní. Vím, že hrát a cvičit může každý i doma, ale právě za účasti ostatních hráčů to má své nezaměnitelné kouzlo a bývá velkou motivací k vlastnímu zdokonalování.
V takové skupině se pak může i snadněji porušovat jinak užitečné pravidlo o tom, že sólo hraje vždy jen jeden apod.
Hovořím o tom hlavně z toho důvodu, že na hafteku se vyskytli jedinci, kteří za celou dobu nevytáhli harmoniku a nezahráli jediný tón. A důvod byl prostě ten, že zkrátka neměli odvahu se zapojit či prosadit se v tak obrovské konkurenci.
Myslím, že je to velká škoda, protože hafteky by měly sloužit a být příležitostí právě k aktivnímu hraní, k vyzkoušení si jak se např. hraje s mikrofonem přes kombo, s jinými hráči a nástroji, se kterými si běžně nezahrají apod.
Pasivní účast je sice rovněž užitečná, ale i v tomto případě platí všeobecná pravda, že minuta praxe vydá za hodiny teorie.
Jinak jsem pro workshopy všeho druhu všemi deseti.
Opraveno 30.05.2011 23:09:46

San Jose
superharp
657 příspěvků
Vloženo 30.05.2011 23:03:51  
V podstatě podnětná diskuze. A jelikož v Zábřehu nebude valná hromada, dáme si v sobotu po obědě prostor pro workshop. Osobně si připravím technickou část- Jak rozebrat, doladit, vyměnit plátek atd. Budu očekávat debatu, na jejímž základu si připravím nějaké povídání. Asi vytvořím nové vlákno k tématu.
Ono by to šlo vlastně už teď na letním setkání...Lupeeeeee, co ten banner?
Opraveno 30.05.2011 23:06:19

Kandy
harp
158 příspěvků
Vloženo 30.05.2011 23:00:51  
No jó, asi jsu z toho víkendu zmatený....

Orsoj
harp
175 příspěvků
Vloženo 30.05.2011 22:36:35  
Okoune, máš svatou pravdu. Když to ti borci rozbalili, tak jsem se sám sebe ptal, co tady děláml, a měl jsem sto chutí utéct pryč. Až třetí pivo zlomilo mou přirozenou plachost a ostýchavost a do toho rychlíku se mi nějak podařilo nastoupit. Nadrzo, bez rychlíkového příplatku, ale jízda to byla úžasná. Milda svými silně negativními výstupy mi připoměl, že všechno dělám špatně. Naštěstí pozitivní a laskavý Jope poradil, jak to dělat dobře. Ten víkend vydal za půl roku samostudia.
A s nějakou tou výukou by vydal za mnohem víc. Takže na příštím Haafteku v Záhřebu ( Podle Kendyho. Pro nás Nechorvaty v Zábřehu), ten workshop vyvoláme. Už si chystám otázky.
Rosťa.

Kandy
harp
158 příspěvků
Vloženo 30.05.2011 20:10:11  
taky mám otázky na ty zdatnější hráče...Snad na ně přijde v Záhřebu..? Na workshop se nikam nedostanu .Teď byla ze setkání opět taková radost,že jsme nestíhali ani pokecat-někteří...Budeme se muset ukáznit !!!
Opraveno 30.05.2011 20:10:56

emilio
uživatel
102 příspěvků
Vloženo 30.05.2011 15:52:21  
Okoune....i výuka bývá v programu srazu. Jde o to ji iniciovat předem a na jaké téma se domluvit na diskuzi. Jsou mezi námi rození kantoři,kteří umí vysvětlit o co jde v dané problematice.
Na setkání se můžeš ptát kohokoliv z nás na co chceš,a odpovědi se vždy dočkáš.
Emil.

okoun
nováček
15 příspěvků
Vloženo 30.05.2011 15:02:51  
Ahoj Petkone, díky za tvůj příspěvek.
Přesně jsi vystihl moje pocity, připadal jsem si jako jednonohej,kterej má nastoupit do rozjetýho rychlíku.Ten nápad s vytvořením skupinek, se mi zdá bezva, myslím, že my plašší bychom rychleji ztratili ostych.V té velké skupině nebyl ani moc prostor zjistit nové informace , zeptat se zkušenějších co se jak dělá atd..
Doufal jsem také, že se najde nějaký prostor na výuku (workshopy) na různá temata (blues,country, teorie..laděni atd.., kde bychom mi neumětelé mohli něco pochytit:-))
Každopádně doufám,že nikdo nevezme můj příspěvek jako kritiku, protože i tak jsem si odnesl spoustu pěkných zážitků.

Petkon
superharp
1270 příspěvků
Vloženo 30.05.2011 11:22:07  
Reakce na okounův příspěvek v Pokecu :

Předně Tě zdravím a dík za pěknou a inspirativní úvahu.
Já naprosto podobně vnímám problém haftekových setkání v tom, že se zde mohou vyskytovat hráči, kteří po poslechu některých pokročilých mistrů foukačky či jiných instrumentů mají zcela přirozenou a pochopitelnou sebekritickou bariéru aktivně se zapojit do společného hraní.
Ony ty společné jammy mají už mnohdy charakter jakéhosi veřejných vystoupení, při kterých je hráč konfrontován se sólovými vstupy těch nejlepších a proto se těžko hledá odvaha k zapojení se do takového hraní na téměř již profesionální úrovni.
S Jopem jsme se o tom trochu na hafteku bavili, povídal o zkušenosti s jinými akcemi.
Já jsem si to srovnával s flétnovými kurzy, kdy jsem jezdíval k J.Stivínovi. Tam se účastníci museli „roztrhnout" na menší partičky, aby si hráči výkonostně podobné úrovně spolu vůbec zahráli a aby ti méně zdatní neměli pocit, že ty pokročilejší nějak zdržují nebo jim to kazí apod.
Bylo by dobré při dalších haftecích myslet (i prostorově) na to, že ne všichni jsou natolik hráčsky zdatní a že potřebují kolem sebe tolerantní jedince (ať už z řad foukačkářů či kytaristů), kteří jim vytvoří prostor si zahrát na jiné úrovni než na jaké probíhají výše popsané produkce.
Na chromatiku se také považuji a ještě asi dlouho budu považovat za začátečníka, takže rád příště vytvořím azyl a vlídné zázemí pro ty, kdo si budou chtít společně zahrát (někde mimo hlavní dějiště) na mnohem méně závazné úrovni ( mohu poskytnout své doprovodné služby jako kytarista, případně v kombinaci s chromatickou harmonikou, flétnou či melodikou).
Tím však není řečeno, že by i pasívní účastník hafteckého jammování z toho neměl mít užitek, protože mnohdy vidět hrát pokročilé hráče je samo o sobě žádoucí, poučné a motivační.
Při troše skromnější aktivity, co se týče konzumace alkoholu, lze pohodlně stihnout obojí.

osman
uživatel
122 příspěvků
Vloženo 26.05.2011 18:49:09  
Ahoj všici, ohlašuji, že přijedeme s Pépém v pátek večer, (v 7 večer nám končí koncert a hned jedem, tak počítám po deváté někdy).

Hamr
nováček
11 příspěvků
Vloženo 25.05.2011 08:24:43  
Tak jsem si právě objednal dvě místa na Valše. Měl bych se tam objevit někdy v sobotu navečer i s manželkou (vlastní).Budu se těšit! Hamr

Jaromír
superharp
296 příspěvků
Vloženo 23.05.2011 21:13:31  
Ozval se mi kamarád z Wiener-Neu-Stadtu Vláďa Ehrlich, co byl vloni v Radotíně a jednou na Brdském jamu, že by taky rád přijel, takže bude i rakouská účast. Místa je dost, pan Tomandl nejdřív hrozil jakousi školou, co tam zůstane až do soboty a že to s tím bydlením jednu noc "nějak uděláme", ale nakonec z toho naštěstí sešlo a máme Valchu celou pro sebe.
Takže v pátek na viděnou a hlavně na slyšenou!

emilio
uživatel
102 příspěvků
Vloženo 23.05.2011 12:12:04  
Haló haló ,
kdo chce jet se mnou v pátek na Haaftec , tak se mi ozvěte.
3 lidi se vlezou .
Emil.

Šponymusic
uživatel
75 příspěvků
Vloženo 21.05.2011 11:46:52  
Tak bohužel letos beze mně. 27.+28.5. hraju.
Pěkně se tam zrychtujte!
:-) dobý fůůůůk a tah na slivovicu.

Láďa
uživatel
118 příspěvků
Vloženo 11.05.2011 08:51:54  
Ahoj V pátek pravděpodobně přijedu a v sobotu odpoledne pojedu domů. Nehlásím se neboť to nevím jistě. I přesto se Těším.

Jaromíre to neřeš. Textová dílna se organizovala kvůli Moravákům ve Velkých Karlovicích což je v Beskydech a stejně většina lidí přijela z Čech jedna členka dokonce z Mnichova.
Opraveno 11.05.2011 09:00:24

Jaromír
superharp
296 příspěvků
Vloženo 10.05.2011 20:58:14  
Máš úplnou pravdu, Emile, Vy jste holt se Šponym a Petrockem takový východní extrémisti - samozřejmě co se bydlení týče :-)) Ale zase jako protiváha je Lup z Písku, Bohoušek11 z Krušných hor, P.J.Harmonika z Ústí nad Labem nebo Billy z Liberce. Je to fakt těžký. Už tady byl ten nápad s geometrickým středem republiky, ale problém je v tom, že členové HAAFu nejsou po republice rovnoměrně rozestřený. Šlo by udělat nějakou matematickou funkci člen x vzdálenost = minimální vzdálenost, čímž by se asi vybralo optimální místo. Jenže vzít všechny členy stejnou váhou taky není správný, některý nejezděj na Haaftek vůbec, některý jenom někdy, některý furt. A to už vůbec neuvažujeme členy ze Slovenska! Je to prostě problém. Možná to vyřešíme po pár panácích na Haafteku, s čistou hlavou to asi řešení nemá :-((
Opraveno 10.05.2011 21:17:57

emilio
uživatel
102 příspěvků
Vloženo 10.05.2011 17:02:48  
Nóóó .... ???? na půl cesty mezi Brnem a Prahou ...to asi jo , ale z Místku ____??? .....a z Frýdku ještě dále :-)

Jaromír
superharp
296 příspěvků
Vloženo 02.05.2011 16:17:56  
Chvilku jsem osobně s objednáním Valchy čekal, protože jsem nevěděl, kolik lidí v naší kumpačce přesně přijede. Takže nakonec hlásím: Mám objednány 4 osoby (včetně mě).
Emile, jsem rád, že se Moravská sekce utěšeně rozrůstá, Vy byste moc chyběli. Přiznám se, že chvilku jsem měl strach, že volba místa "na půl cesty" bude připadat Moravanům i Čechům daleko (nikdo to vlastně nemá poblíž ve srovnání s ostatními, jako když je to v Zábřehu nebo ve Varvažově), ale nakonec to vypadá, že se sjedeme a všichni budou muset spravedlivě nějakou tu vzdálenost překonat, aby si mohli zablbnout. Budoucnost ukáže, jestli je tohle lepší cesta, nebo bude lepší to střídat jednou na Moravě a jednou v Čechách. Každopádně, už abysme se nahmatali !

emilio
uživatel
102 příspěvků
Vloženo 02.05.2011 14:28:09  
Opět Vás rád všechny uvidím .
Doslechl jsem se ,že letos nebude festival, tak aspoň Haaftec. Škoda . Minulý rok nebyla valná hromada .......
Většina je z okolí Práglu , tak by se nás mohlo sejít více .

Kandy
harp
158 příspěvků
Vloženo 30.04.2011 00:05:35  
Emčo,takže to nastuzení máš za sebou..?
To jsu ščastnýýý ! Takže se tam nahmatám e !!!
AutorPříspěvky
« Stránka: z 5 » 

Úvodní stránka | Nahoru | Zpět | Vpřed | Přidat k oblíbeným
Web je postaven na enginu phpRS
(c) 2007 Maxihaf a spol