Nikdo není online
Do týdne nás opustí: fotrák xlouis
Nově příchozí:   Jajda    Deni0202    Kwaken  

Diskuze

  Rubrika:   Vybrané téma:
Začátečníci Zvuk harmoniky

-Zobrazit všechny rubriky diskuze (nejvyšší úroveň)
-Čtěte: pravidla diskuze!
-Čtěte: Vysvětlivky a statistika diskuze
-Nová témata budete moci přidávat až po přihlášení!
 
AutorPříspěvky

Milan
uživatel
61 příspěvků
Vloženo 04.07.2013 20:35:45  
Když ji koupíš pak dej vědět jak jsi spokojen :-) Co se týká výběru harmonik, tak mám takovou svojí jednu amatérskou pomůcku. Když se nemůžeš rozhodnout kterou koupit, zajdi si do nějakého seriozního obchodu kde tě nechají bez problémů na foukačky zahrát a mají dostatečný výběr. Velice dobrou zkušenost mám v Praze s Huml music a hudebniny na Jungmanově náměstí. Jsou příjemní, ochotní a nechají tě zkoušet jak dlouho potřebuješ. Dej si před sebe několik harmonik které tě zajímají od seriózních výrobců (je zde spousta článků o nich a zkušeností s nimi, důrazně varuji před teoriemi Johna o harmonikách made in šmejd china :-). Klidně zavři oči a ber jednu harmoniku po druhé do ruky, aniž by jsi věděl značku a typ . Tu která ti zvukově dobře zní, sedí do ruky, pusy a dobře se trefuješ do dírek dávej na jednu stranu a které ti jsou nepřirozené z nějakého důvodu tak na druhou stranu. Pak se teprve podívej co jsi si vybral. Je docela loterie si něco nechat poslat na dobírku jen podle obrázku. Na to tady doplatil před nějakou dobou Brumko, když si nechal poslat kvalitní a drahou harmoniku, která má spoustu příznivců, ale bohužel jemu neseděla.

ZB54
nováček
11 příspěvků
Vloženo 03.07.2013 11:13:02  
Díky za dobrý tip, koukal jsem na ně právě na netu a vypadají velice dobře a ta cena zase není nijak závratná porovnám li to třeba s Lee Oskarem, který už dnes stojí 800,-. Určitě si udělám radost a nějakou si koupím. :-)

Milan
uživatel
61 příspěvků
Vloženo 02.07.2013 20:59:17  
To by se mi také líbilo, ušetřil bych docela dost peněz :-) Mosaz zatím mojí snaze o zahrání kvalitního tónu neodolá, tak si pomůžu ocelí v seydel session steele :-)

Pavel
uživatel
104 příspěvků
Vloženo 02.07.2013 17:58:03  
Ono to bude u každého jimak, já mám Goldenku na kterou jsem začínal harát i stahovat už rok a půl. A ještě se ani nerozladila a to na ní hraji velice fregventovaně.

Milan
uživatel
61 příspěvků
Vloženo 02.07.2013 15:37:02  
Lehce se hraje i na golden melody. Pokuď by jsi chtěl udělat si radost a koupit něco dražšího, tak dobrou zkušenost mám se seydel session steele. Lehce se na ni hraje, padne dobře do ruky i do pusy. Vzhledem k tomu, že se pořád ještě učím základní foukačkářskou abecedu, tak hodně cvičím stahování. Tudíž hlavně 2,3 a 4 dírka dostávají zabrat a zatím všechny harmoniky se u mně ve zdraví dožily max. 4 měsíců než odešly věčných lovišť :-( Jediná která už přes rok odolává je právě výše zmiiňovaná seydel session steele.

Pavel
uživatel
104 příspěvků
Vloženo 01.07.2013 21:21:04  
Hohner speciál 20 nebo Marine band classic

ZB54
nováček
11 příspěvků
Vloženo 01.07.2013 21:12:37  
Jsem tu krátce a rád bych se naučil a zdokonalil v hraní na harmoniku. Doposud jsem hrál na tremola (TOMBO) mám C,D,E,G,A vše dur a jednu LEE Oskar C dur, a nedávno jsem koupil stejnou Oskarku v Gdur. Co mě ale trošku překvapuje je zvuk obou oskarek zejména na 1-3 dirce. Připadá mi to udušené, nezvučné a srovnám li to s tremolem, tak tremolo má ten zvuk daleko lepší a snadněji se hraje. Chci se zeptat a získat nějaké rady k dalším značkám harmonik, abych se v tom lépe orientoval zejména co do zvuku - porovnat a doporučit co jiného popř. koupit. Hraju country a folk, můžu hrát i na mikrofon ale byl bych rád aby to hrálo. Ohýbat ton umím, ale zatím hraju v 1.poloze, ke 2. poloze se snad také dostanu až proniknu více do tajů richtrovek.
AutorPříspěvky

Úvodní stránka | Nahoru | Zpět | Vpřed | Přidat k oblíbeným
Web je postaven na enginu phpRS
(c) 2007 Maxihaf a spol