Nikdo není online
Do týdne nás opustí: Bluesmann fotrák
Nově příchozí:   Jajda    Deni0202    Kwaken  

Diskuze

  Rubrika:   Vybrané téma:
Ozvučení (amplifikace) obecně Bluesový zvuk

-Zobrazit všechny rubriky diskuze (nejvyšší úroveň)
-Čtěte: pravidla diskuze!
-Čtěte: Vysvětlivky a statistika diskuze
-Nová témata budete moci přidávat až po přihlášení!
 
AutorPříspěvky

Lup

224 příspěvků
Vloženo 01.03.2006 10:39:00  
Hoj.Já blues nehraju, takže ti v tomhle směru asi moc neporadím. Ale o BigRiver Harp ti můžu říct to, že mě osobně přijdou hodně ostré - cožzřejmě jak čtu hledáš - ale já mám radši na své hraní tóny zastřenějšía né tak řezavé, takže kdybych neměl BRH zadarmo, asi bych si je nikdynekoupil. V každém případě si ozkoušej "projet" foukačku před koupí vkrámu. Je to ideální pro výběr. A neboj se si říct o víc druhů nazkoušku. Ty jsi Zákazník a prodejce je tam pro tebe. Ani on bynekupoval třeba boty bez toho aby si je prohlédl a vyzkoušel. Držím palec abxy jsi našel (teda až ho pustím po Huckově operaci)Ahojky - Lup

Hugo
uživatel
102 příspěvků
Vloženo 01.03.2006 09:28:00  
Harpe, ty bláho... Tak jsemto zkusil. Vzal jsem půllitr a dal před foukačku. Bomba! Super zvuk.Díky za radu. Teď bude záležet, co si před tu hubu strčím... :-) No, aco se týká foukačky, žádnou jinou radu než Tvou tady nevidím, takže asiposlechnu "hlas srdce" a koupím Big River v A ladění. Podle názvu sezdá, že by to mohlo být ono. Ale ještě ji vyzkouším.

Harpplayer
superharp
266 příspěvků
Vloženo 28.02.2006 15:25:00  
A to je právě kámen úrazu.To si musíš vyzkoušet. Zatímco někomu se zdá např. ProHarp tvrdej,jinej ho ohýbá bez problémů. Mně se zdá tvrdá Marine Bandka, jinej byji za nic nevyměnil. Já moho jen navrhnout - pokud chceš měkkoudřevěnku, pak je to Hering Vintage - znovu upozorňuji na nedostupnostnáhradních dílů. Z mýho pohledu tvrdší dřevěnka je Hohner BluesHarp anejtvrdší je Marine Band. Je to ale jen můj názor - počkej ještě nadalší.

Hugo
uživatel
102 příspěvků
Vloženo 28.02.2006 09:14:00  
Super, začínáme se přibližovat. Díky. Takže:1. to neovlivním, aspoň v něčem budu jedinečný :-)2. chápu, ale jak nejlépe skloubit, aby se dobže uhýbaly a měly charakteristický zvuk? Nebo spíše - které to jsou?3. jasně. Myslel jsem si to, či spíše jsem to už věděl.4. taky jasné. Napadá mě vyrobit nějaké udělátko, do kterého by sefoukačka zastrčila a vložila do držáku... Ovšem to jsou experimenty. Tyaž později.5. na to mám zatím čas... a nemám love...Pořád však čekám, že někdo poradí tu správnou značku....

Harpplayer
superharp
266 příspěvků
Vloženo 28.02.2006 08:57:00  
Pokud jde o vlastní barvu harmoniky, má na to vliv několik aspektů:1. Rezonanční prostor ve vlastní ústní dutině - to je ten základnídůvod, proč každý harmonikář má trochu jinou barvu tónu při použitístejné harmoniky.2. Materiál jazýčků - tím teď nemám na mysli jejich tvrdost (ta má vlivna ohýbání tónu, ale ne na barvu), ale rezonanční vlastnosti.3. Korpus - dřevo má víc harmonických frekvencí než plast, nejmíň jich má kov. Tzn. pro blues z hlediska barvy nejlepší dřevo.4. Rezonanční prostor za harmonikou, který vytvoříš např. rukou. Užjsem to tu někde psal, ale když harmoniku vložíš třeba do tenkostěnnýsklenice (samozřejmě prázdný), najednou zjistíš, že se rezonančnívlastnosti naprosto změnily a že přibylo další množství harmonickýchfrekvencí.5. Všechny předchozí aspekty může změnit vliv elektroniky - viz výše uvedená témata.

Hugo
uživatel
102 příspěvků
Vloženo 28.02.2006 08:20:00  
Jo, psal jsem A. Ale hlavněmi jde o barvu. Veřím, že každý zkušenější si prošel nějakým vývojem avyzkoušel více druhů a typů. Může mít tedy nějaký názor na barvujednotlivých harmonik. Já když hraju, tak slyším jednak "hlavou" ajednak ušima. Ale mám málo zkušeností, abych jednotlivé barvy rozpoznal.

Harpplayer
superharp
266 příspěvků
Vloženo 27.02.2006 19:26:00  
Mám pocit, Hugo, že Tipříliš nerozumím. Předpokládám, že na uvedenou harmoniku chceš hrát v Edur. V tom případě je správně ladění harmoniky A dur. Harmonika Ti alesama o sobě chraplavě a syrově hrát nebude pokud nepoužiješ zesílení akrystalický mikrofon, popř. efekt bluesbreaker, popř. jackhammer - vizauditko mikrofony a efekty.

Hugo
uživatel
102 příspěvků
Vloženo 27.02.2006 19:06:00  
Rád bych vznesl dotaz navšechny, kteří mají více zkušeností s bluesovým hraním. Jde mi o to, žebych chtěl harmoniku v A ladění. Aby zněla co nejsyrověji, conejchraplavěji, co nejpřebustřeněji (hezky)... Moji foukalisté mi jistěrozumějí... Jo, a pro hraní jen s kytarou, v držáku, bez elektriky.Blue Harp mám. Je moc dobrá. Nějak se mi pěkně rozehrála. Ale chtělbych vyzkoušet i něco jiného. A hlavně znát vaše názory. Díky za ně.
AutorPříspěvky

Úvodní stránka | Nahoru | Zpět | Vpřed | Přidat k oblíbeným
Web je postaven na enginu phpRS
(c) 2007 Maxihaf a spol