Nikdo není online
Do týdne nás opustí: makes Olav
Nově příchozí:   Dima    Učitel    Jena  

Diskuze

  Rubrika:   Vybrané téma:
Technika hraní Plná pusa slin při hře

-Zobrazit všechny rubriky diskuze (nejvyšší úroveň)
-Čtěte: pravidla diskuze!
-Čtěte: Vysvětlivky a statistika diskuze
-Nová témata budete moci přidávat až po přihlášení!
 
AutorPříspěvky

Charlie Slav
Expert
70 příspěvků
Vloženo 02.08.2006 01:40:00  
jo málem jsem zapoměl, vycházím z toho, že mikrofon držím v ruce...

Charlie Slav
Expert
70 příspěvků
Vloženo 02.08.2006 01:37:00  
s tím zakloněním souhlasím. Největší nepřítelem harmonikářů je dehydratace organismu a tím způsobené následné vysychání rtů. Doporučuji dodržovat pitný režim a při hře nejíst a pít
(i během hry) pouze čistou vodu (bez bublin).
Perlivá voda podporuje tvorbu slin a nafukuje.
Taky se moc nepředklánět, optimální je stát rovně
a dívat se nejkrásnější holku do 3 řady...
Tolik teorie, praxe však bývá jiná...

Harpplayer
superharp
266 příspěvků
Vloženo 30.05.2006 08:24:00  
Velmi dobrej nápad s tím sledováním stropu, jen s hraním na mikrák to možná bude trochu potíž - jedině ho držet v ruce.
Mám někdy ty samý problémy, je to daný skladbou jídla před hraním a hlavně pitím. Pivo je často dost slinotvorný, stejně tak bílý víno, červený suší, stejně tak kafe nebo hořkej čaj. Nejlepší je voda, ale požitek z pití nic moc, žejo, taky jsem pivař. Nicméně před vystoupením nejím jídla chuťově výrazná, bezprostředně před vystoupením vůbec nejím (mohl bych totiž v harmonice najít po vstoupení část pokrmu a flaksa zaseknutá mezi jazýček a slot sólu taky moc na brilanci nepřidá) a na krátká vystoupení se snažím pít vodu nebo čaj. Celej večer to ale nevydržím, tam musí přijít ke slovu pivo. Zas ale celej večer nehraju jen já, žejo. Jinak hodně taky udělá tréma. Někdy má člověk v hubě, jak v polepšovně, tak se napije a pak zas má slin plnou hubu.
Po sóle je důležitý harmoniku vyklepat. Nahrazuje to vasrklapku na dechových nástrojích.
Sliny se mohou taky tvořit na základě nevhodnýho kovu nebo pokovení coveru harmoniky. Některý kovy, hlavně nikl, dokážou spolu s amalgámem, který se používá na zubní výplně, utvořit galvanickej článek a pak člověk sliní jak buldok. Tam nezbývá, než přejít na jinej typ harmoniky nebo z nějakýho vraku přešroubovat covery. Při té příležitosti se chci zeptat - taky vám po delším hraní černají covery u Spl.20 nebo mám tak "jedovatý" sliny jen já? Naproti tomu s Tombem (Folkblues, Lee Oskar, Ultimo) nemám problém. Mám pocit, že Hohner pokovuje, Tombo dělá z nerezi. Určitým východiskem je Hot Metal, Pro Harp neo Cross Harp od Hohnera, protože ty jsou lakovaný dostatečně odolným černým lakem. Ten článek nevytvoří ani náhodou.

Viki
uživatel
78 příspěvků
Vloženo 29.05.2006 19:38:00  
Jo, taky doporučuji se při hraní nedívat na možné podněty ke slinění. Konkrétně na nakrájené citrony k míchaným nápojům, večeře, hluboké dámské dekolty apod.Pak to slinění jede i bez ohledu na to, co kdo předtim jedl. Já při hraní mám radší zavřený oči...

Harmonika
uživatel
84 příspěvků
Vloženo 29.05.2006 09:29:00  
S tím vínem je to fakt, víc vysuší celou tlamu. Já jako "pivař" s tím mám taky dost problém. Většinou ty sliny polykám při pauzách, pomlkách a tak. Přece jenom nefoukám celou písničku v kuse. No a sledování stropu se taky osvědčilo.

MacP
uživatel
94 příspěvků
Vloženo 28.05.2006 22:59:00  
Znám,znám.Vzal jsem řešení z druhé strany,začal jsem hledat zdroj "slintání".Takže teď (ale tohle má každý určitě jinak :-)) snažím se při hraní moc nepít pivo,ale raději víno-to sliny ta nějak stahuje a pak bacha na jídlo před větším hraním nebo během něj.Ale to si opravdu musíš sám na sobě ozkoušet.

MacP
uživatel
94 příspěvků
Vloženo 28.05.2006 22:58:00  
Znám,znám.Vzal jsem řešení z druhé strany,začal jsem hledat zdroj "slintání".Takže teď (ale tohle má každý určitě jinak :-)) snažím se při hraní moc nepít pivo,ale raději víno-to sliny ta nějak stahuje a pak bacha na jídlo před větším hraním nebo během něj.Ale to si opravdu musíš sám na sobě ozkoušet.

Franta
nováček
38 příspěvků
Vloženo 28.05.2006 21:53:00  
Někdy se mi během hry najednou vyrojí v puse více slin a je nebezpečí, že je fouknu do harmošky. Vím, že jsou borci, co budou tvrdit, že do harmošky nikdy nenaplivou - moc tomu nevěřím. Když si hraju doma, prostě když to jde, tak během hry v takovém případě zakloním hodně hlavu (prohlížím si strop) a nechám přebytek slin během hry natéct do krku kam patří. Je to lepší, než hru přerušovat polykáním, nebo zaprskáním harmoniky. Fakt to funguje.
AutorPříspěvky

Úvodní stránka | Nahoru | Zpět | Vpřed | Přidat k oblíbeným
Web je postaven na enginu phpRS
(c) 2007 Maxihaf a spol