Nikdo není online
Do týdne nás opustí: Ferry
Nově příchozí:   Dachius    Jajda    Deni0202  

Diskuze

  Rubrika:   Vybrané téma:
Komba Doma vytvořené kombo.

-Zobrazit všechny rubriky diskuze (nejvyšší úroveň)
-Čtěte: pravidla diskuze!
-Čtěte: Vysvětlivky a statistika diskuze
-Nová témata budete moci přidávat až po přihlášení!
 
AutorPříspěvky
« Stránka: z 2 » 

San Jose
superharp
657 příspěvků
Vloženo 17.07.2007 19:07:43  
No tak teda k mému kombíčku. Byla to taková z nouze ctnost. Chodím si do hospůdky zahrát s partou kytar a někdy až pět zmíněných nástrojů je docela slyšet a foukačka v tom zanikla. Tak jsem doma našel reprobednu od plážovky (RMGF s odnímatelnýma bednama- v amerických filmech na rameni svalnatého borce s hlasitou hudbou, často směřujícího na pláž), trafo, modul se zesilovačem 20W, zdířku na mikrofon s mikrofonním zesilovačem ušitým horkou jehlou a nějaké drobnosti. To všechno jsem umístil do zmíněné bedýnky, síťovou šňůru (z vysavače) jsem zapojil do síťe, mikrofonní kabel (ten jsem koupil kvalitní) jsem zapojil do vstupu a hrálo to. Dříve jsem takových blbůstek dělal spoustu. Vyšlo mě to jen na pár korun a nějaký čas, jehož jsem většinu strávil hledáním vhodných dílů. Do hospůdky to stačí s přehledem.
Nicméně jsem nedávno hrál s Lišákem asi pro 50 lidí a kombíčko nestačilo. Naštvaně jsem napíchl mikrofon do jeho aparátu (Beavey Escort) a rozhodl jsem se, že si postavím super dělo. Teď jsem ve fázi nakupování dílů. Asi to vyjde na balík, ale bude to postupně, takže to nebude tak cítit. Reprák (už mám, jelikož podle něho budu dělat bednu) má 50W sinus, průměr 25cm. Už se těším, až to zapnu a něco v tom začne hořet. Pak dám vědět.
Jinak to malé plastové nemá zmíněný výkon 20W, má tak max. 5W. To by v tom musel být trochu jiný repráček. :)
Opraveno 17.07.2007 19:13:38

Lup

224 příspěvků
Vloženo 17.07.2007 12:41:37  
Ahojky. Kdo z vás si už zkoušel vyrobit vlastní kombo? V Zábřehu jsem viděl nějaké minikombo tuším u San Joseho. Je vůbec možné si doma vyrobit kombo? Jak to potom hraje? Na kolik to vyjde? Co vše je k tomu potřeba? Je to složité? Kdo už to zkoušel - podělte se s náma o své zkušenosti.
Jednou jsem u někoho v hospodě viděl kombo, vyrobené z reprobedny od věže. Měl na tom i potenciometry na výšky, basy a podobně, dokonce i zelené a červené ledky.
Celkem pro mne zajímavé téma. Myslím, že v tomto směru je asi ideálně směrováno na elektrotechniky a lidičky podobné profese. Třeba na Joseho. Tak do toho. Jsem zvědav na vaše ohlasy. Ahoj "Lup"
AutorPříspěvky
« Stránka: z 2 » 

Úvodní stránka | Nahoru | Zpět | Vpřed | Přidat k oblíbeným
Web je postaven na enginu phpRS
(c) 2007 Maxihaf a spol