Online jsou:  Mates  
Nově příchozí:   Bob a friend    Anička     JaM  

Diskuze

  Rubrika:   Vybrané téma:
Festivaly HAAF 1. Fest-2007 Czech Dech

-Zobrazit všechny rubriky diskuze (nejvyšší úroveň)
-Čtěte: pravidla diskuze!
-Čtěte: Vysvětlivky a statistika diskuze
-Nová témata budete moci přidávat až po přihlášení!
 
AutorPříspěvky
« Stránka: z 3 » 

Maxihaf
uživatel
380 příspěvků
Vloženo 01.08.2007 10:19:37  
S pitnou vodou by už problém být neměl, bude to na fotobuňku a tím pádem podobný průšvih nehrozí. S ostatním souhlasím.

Charlie Slav
Expert
70 příspěvků
Vloženo 31.07.2007 21:48:00  
Myslím, že jako nultý vzorek, nebo chcete-li první ročník byl tento festiválek velmi poučný. Bohužel se projevily i některé negativní stránky. Určitě doporučuji pro příští rok stanovit celý tým organizátorů s přesně vymezenými úkoly. Kupříkladu plakáty, mám pocit že na to byl Max sám (osobně jsem měl honičku to najít a neviděl jsem jediný), lepší promo (s tím souvisí i úkol začít shánět sponzory už teď), případně vybrat vhodné místo na jam session, které by nerušilo ty unavené a zároveň netříštilo kolektiv...V neposlední řadě i ta pitná voda.

Harmonika
uživatel
84 příspěvků
Vloženo 31.07.2007 21:10:07  
Sám do toho nejdu. Chce to někoho, kdo bude hlídat časy kapel a nezapomene na orgasnizační věci. A to by nebyl můj případ.
Láďo, tvou chytrou vodu jsem již okusil, ale konzumovat bych jí mohl až po akci. V případě spíkrování bych to na kořalku moc neviděl. Zaškobrtne-li spíkr o kabely, je to vtopné. Spadne-li spíkr z pódia na hubu, je to ostuda. Krleš

Arwen
uživatel
27 příspěvků
Vloženo 31.07.2007 18:19:48  
Já bych navrhovala dát každému účinkujícímu před vstupem na podium igelitový pytlík, aby ho mohl natáhnout na mikrofon, když začne pršet, Emil to vypne a pustí se playback.

Maxihaf
uživatel
380 příspěvků
Vloženo 31.07.2007 14:15:29  
To Komár: V tom případě mi není zcela jasný, jak si to představuješ... udělat střechu nad návěsem? Nebo před ním? Nebo místo návěsu udělat kryté pódium? Měj na mysli rychlost postavení pódia a finanční stránku.... Je jasný, že kdybychom to udělali v Sazka Areně, tak tyhle potíže odpadají, ale musíme počítat s minimálním rozpočtem, jinak se jako divák nedoplatíš...

Komár
uživatel
104 příspěvků
Vloženo 31.07.2007 13:28:16  
Minimax? Takže přece hasičská zábava?

S tim deštěm sem nemyslel ani tak na diváky, ale na aparaturu. Aparatura mívá odmalička problém obléci si páštěnku, narozdíl od publika. Přes bedny se dá hodit plachta, to sme viděli. Zní to sice jako zpod plachty, ale budiž. Kdyby ale cedilo proti valníku, přidal se vítr a šlo to na mikrofony a mutikanty a další zařízení, muselo by se představení přerušit a to možná na dost dlouho. Vynechávat kapely, nebo prodlužovat festival dlouho po půlnoci by určitě nebylo k užitku.
P.S.: Tentokrát to prošlo a proč? Trotože Komár a jeho tatínek, vždy připraveni, si došli do auta pro pláštěnky. Déšť uviděl pláštěnky a zklamaně odtáh někam, kde na něj nejsou připravený.

Láďa
uživatel
118 příspěvků
Vloženo 31.07.2007 09:55:44  
Souhlasím s Maxem až zhubne nebude mít váhu a stane se z něj Minimax.

Maxihaf
uživatel
380 příspěvků
Vloženo 30.07.2007 23:06:28  
Spíkr má být vtipný, pohotový a má mít (jak píše Lup) váhu. Já mám jen tu váhu. Navíc do příště zhubnu. Takže by to měl uvádět celé Harmonika.

Lup

224 příspěvků
Vloženo 30.07.2007 23:02:03  
Jó a k tomu moderování: Souhlas, aby nás svým osobitým vtipem bavil Harmonika. Společně s Maxem - to by bylo ideální. Maxovo slovo má velkou váhu a navíc je to i organizačně hodně zdatný človíček. Spolu s Harmonikovým vtipem by to dohromady mohlo být přesně to, co festival (a i jiné akce HAAFu) potřebují.
"Lup"

Lup

224 příspěvků
Vloženo 30.07.2007 22:57:35  
Ahoj.
Ani já nemíním nic pitvat. Jak tu již bylo někde nahoře psáno - "v rámci zachování pohody", nebudu psát kdo na nás tak vystartoval. Nechal bych to asi plavat ;o) Každopádně příště by to chtělo udělat přesné podmínky, týkající se jamu. O čemž už se tu Max i zmínil. Tím bych to asi uzavřel. Což? Všechno dobré a slunce v duši :o)
Ahoj "Lup"
Opraveno 30.07.2007 22:58:15

Láďa
uživatel
118 příspěvků
Vloženo 30.07.2007 22:42:37  
Harmoniko myslím že bys na to měl pro slovo nechodíš daleko a je to vtipné .Když to vemeš dovezu Ti kořalku.

Maxihaf
uživatel
380 příspěvků
Vloženo 30.07.2007 21:42:43  
Forma a slušnost je další věc. Zatím jsme s tím nikdy neměli potíže na žádné akci. Doufám, že ani nebudou. To je docela zásadní. Nicméně nebyl jsem u toho, nemůžu hodnotit.

San Jose
superharp
657 příspěvků
Vloženo 30.07.2007 20:50:44  
Nechtěl jsem to pitvat, ale Lup má pravdu. Šlo to říct slušněji.

Harmonika
uživatel
84 příspěvků
Vloženo 30.07.2007 20:28:05  
Spíkrování. Moje plechová tlama se dá polouchat chvíli, ale nejsem si jist, jestli bych měl zásobu fórů na celý den a noc. Nicméně to nezavrhuji a navrhuji variantu DVA SPÍKŘI. Jeden rozumnější, odbornější a na první pohled inteligentní ... a ten druhý bych byl já. Ale protože spíkrování není až ten nejzásadnější problém, dořešil bych ho později.
Mokrá varianta, stany nebo přístřešky by se hodila i na šironebbý festival. S hasičema do holportu nejdu. Nosej kostkovaný trenýrky a voranžový trika. Viz loňský Haftek.

Maxihaf
uživatel
380 příspěvků
Vloženo 30.07.2007 20:12:30  
Ad propagace: ano, to je nutné - a zásadně. Ovšem znamená to zapřáhnout více lidí do rozlepování plakátů. Letos nějak chyběli i po opakovaných výzvách. Bohužel. Navíc nebyly finance na větší plakáty. Bohužel. Jinak určitě jsou nutné i další formy propagace - dodatečně se mi ozvali z rádia Impuls - ale až dodatečně. Bohužel.

Ad mokrá varianta: Ano, bylo by to prima. Pokud se podaří nějaký přístřešek sehnat, dá se to realizovat. Ovšem za celou dobu jsem nezaznamenal další nabídku na vojenský stan či něco podobného. A i stímhle byl trabl s dopravou. A taky bych asi nezapomínal, že festival je AIR OPEN - což znamená "pod otevřeným nebem". Ve stanu je nebe zavřené... Pokud déšť vadí, asi bychom pak měli uvažovat o festivalu v Kulturním domě Čejetice a spojit ho s místní hasičskou zábavou. :-)

Ad spíkrování: Ano, dělat jsem to nechtěl. Neumím to. Nicméně všichni oslovení odmítli.

Ad polní kuchyně: Naše polní kuchyně by byla prima věc, jídlo by jistě bylo levnější. Ovšem to by pak nejspíš muselo být na jiném místě a nikoliv na SOUKROMÉM POZEMKU HOSPODY - ZA PRONÁJEM 1 KČ...

Ad noční klid a chování účastníků: ano, jsem pro zavedení nočního klidu v části určené pro spaní. Jamovat se dá v hospodě. Do doby, než nás majitel vykáže. Ale je třeba brát ohled na hromadu lidí z velké dálky, kteří by druhý den rádi dojeli ve zdraví domů a na spánek mají nárok. Mrzí mě, že jsem nevěděl, že k incidentu došlo v momentě, kdy k němu došlo. Sám jsem spal a byl jsem rád, že spát můžu.

Nicméně všechny příspěvky budeme hodnotit a zvažovat... a je dobře, že se o tom mluví...

Lup

224 příspěvků
Vloženo 30.07.2007 19:14:37  
Ahoj.
Myslím, že se fest vydařil velice moc. Jen by mě měl Max příště nějak zapřáhnout. A to přesně danýmy úkoly. Tím se i omlouvám za to, že jsem v podstatě nic moc nepomáhal. Jsem takový samorost a když mám něco dělat, tak potřebuju, aby mě k tomu někdo postrčil (řekl mi co mám v tu danou chvilku zrovna jíz udělat...)
Takže sorry Maxi.

K nočnímu (rannímu) hluku jsem přispěl i já. Stejně jako Jose. Ale podle mého nelze udělat danou večerku. Nejsme děcka. A když se jamuje, tak je jen na těch, kdo zůstali do kolika budou. Na podobných akcích by asi měl každý s tím, že se tam bude hrát počítat. Byl jsem před pár dny na festivalu v Oldřichově, a tam se jamovalo ještě v 9 hodin ráno. A jak...
Prostě to k tomu patří. A mezi náma - když už by mi to vadilo, tak bych to asi řešil tak, že bych za jamujícíma došel a slušně je požádal aby byli tišší. Ne abych tam vtrhl a vyrval hráčovi harmoniku přímo z pusy a následně ho poslal do...
Nemluvě o tom, že bych si nedovolil mu po svém výstupu, při odchodu, s nástrojem fláknout o stůl.
Takže toliko asi ode mě k nočnímu klidu.
Ahoj Lup.
Opraveno 30.07.2007 19:27:55

San Jose
superharp
657 příspěvků
Vloženo 30.07.2007 18:51:04  
Zásadnějších připomínek taky nemám. Místo konání dalšího ročníku by se mi líbilo taky stejné- tedy Čejetice. Moje polovička nadhodila trošku problém s jídlem - nebyla by špatná polní kuchně. Máme na ni dobré až mňamkózní vzpomínky ze Zábřeha z HT4. Jinak samozřejmostí by mělo být slušné chování - nepořvávat na interprety z publika atd. Pak tu byl názor na noční klid. Měla by se určit večerka. Sám jsem přispěl k rušení nočního klidu, takže vyrušeným se omlouvám. :)))

Láďa
uživatel
118 příspěvků
Vloženo 30.07.2007 18:19:00  
Já zásadnější připomínku nemám.Jenom mě napadlo jestli by nebylo k věci aby fest moderoval Harmonika(kdyby to ovšem chtěl dělat).Ne že by Max byl špatný ovšem Harmonikovu plechovou hubu nemá.Toš tak.

Harmonika
uživatel
84 příspěvků
Vloženo 30.07.2007 17:58:50  
Tak co mě tak napadlo ... místo konání bych neměnil. Alespoň do té doby, dokud se tam vejdeme, nebo dokud nás nevypudí záškodnické akce. Akorát se třeba budou muset sehnat nějaké lavičky. Louka je dost velká. Mokrou variantu budeme muset dořešit, tentokráte jsme měli štěstí. Jinak mě nenapadá nic, protože mám pocit, že všechno vycházelo. Samozřejmě - propagace. Tam máme dosti tvůrčího místa. Tak zatím Krleš

Arwen
uživatel
27 příspěvků
Vloženo 30.07.2007 15:51:13  
Taky jsem si říkala, co s publíkem, kdyby se nezdařilo počasí a pršelo od začátku, nebo od poloviny vystoupení, ale až do konce. Všimla jsem si, jak se to vylidnilo, když zapršelo, naštěstí ale jen krátce. Počasí minulý rok totálně smetlo jeden festík tady za Plzní. Na druhém, kde jsme hráli, pořadatel postavil vedle sebe dva vojenské stany, pod ně zčásti lavice. Ráno bylo krásně a nikdo by neřekl, že po poledni přijde slejvák, jako když povalíš kýbl. Lidi utekli do těch stanů a přitom se mohli dívat, neboť stěna, obrácená k pódiu byla otevřená.
AutorPříspěvky
« Stránka: z 3 » 

Úvodní stránka | Nahoru | Zpět | Vpřed | Přidat k oblíbeným
Web je postaven na enginu phpRS
(c) 2007 Maxihaf a spol