Nikdo není online
Do týdne nás opustí: Dodger
Nově příchozí:   Benny    Bob a friend    Anička   

LEE OSKAR - co o nich ještě nevíte

 • Napsal: Pouquer
 • Vydáno: 09. 08. 2007
 • Přečteno: 13670x

  Co možná nevíte o foukačkách Lee Oskar.

  Bluesová legenda Junior Wells (1934 ? 1998) ?Foukací harmoniky Lee Oskar mají přesně to, co potřebuji: příjemný a táhlý zvuk. Jsou pevné... dlouho vydrží, jsou kvalitní... můžu se na ně kdykoli spolehnout, prostě je miluji!?

 • Foukací Harmoniky LEE OSKAR

   

   

   

   

   

  _Technologie_

   

   

   

   


  Harmoniky jsou navrženy tak, aby byly praktické, ekonomické a aby jejich údržba a oprava byly co nejjednodušší. Proč hned odhazovat celou harmoniku, když se opotřebuje jeden jazýček?

   

   

   

   

  Značka LEE OSKAR Vám nabízí lepší možnost. Zakupte si sadu nových jazýčkových plátků a vytvořte ?novou? harmoniku za poloviční cenu. Původní korpus a krycí plechy (pozn.covery) se znovu použijí u přestavěné harmoniky. Tento jednoduchý postup vyžaduje pouze tři samostatné šroubky a dva šroubky s matkami. (pozn.jsou součástí balení)

   

   

   

              Samořezné šroubky do plechu (viz obr. A)     

             

              Horní plátek (výdech, foukaný tón) + Spodní plátek (vdech, tahaný tón) viz.obr. C           

        


  Korpus (pozn. mřížka, střed ? viz obr. B)

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

      
  _Vlastnosti systému Harmonik LEE OSKAR_

   

   

   

  Ladění do 441 plus ? Pro jasnější zvukobr E

   

  • První a druhá pozice (poloha) je lehce identifikovatelná ? Značeno na obou koncích korpusu (viz. obr. E)
  • Výměnné plátky ve všech tóninách (viz. obr. C)? Mosaz nejvyšší kvality. Plátek je ke korpusu připevněn pouze třemi šrouby se závitem do plechu.
  • Krycí plech z nerez oceli (viz.obr. D)? Skvělá konstrukce a zvuk. Nepodléhá korozím. 
  • Temperované ladění ? Báječně se hodí k sólovému hraní jednotlivých not.
  • Plastový korpus viz obr. B)? Eliminuje vyboulení a smrštění, vytváří hlasitější a jasnější zvuk. Široké komory a úzká mřížka usnadňují hraní. Na základě přesného zpracování plátky bezpečně sedí na korpusu a zabraňují úniku vzduchu nesprávným směrem.  obr. D  • Spojené výsuvné?High-Tech? krabičky ? Pro praktické přenášení a rychlé a snadné označení.

   

   

   

  Možnost zakoupení Sady nástrojů pro ladění a seřízení harmonik LEE OSKAR se 16 stránkovým ilustrovaným návodem k použití.

   

   
   

  _Upozornění_

   

   

   

   

   

  Zacházejte s harmonikou ohleduplně. Dbejte na to, aby se do otvorů harmoniky nedostaly nežádoucí předměty. (pozn. jídlo, prach ) Chraňte harmoniku před nárazem nebo pádem na zem. Nenechávejte harmoniky v místech, kde by byly vystaveny přímému slunečnímu záření nebo v prostředí se zvýšenou úrovní teploty, prachu či vlhkosti. Ubezpečte se již při nákupu, že jste zvolili správnou tóninu a správné ladění harmoniky! (pozn.např. ?C? Melody Maker, ?C? Harmonic minor). Při používání technik ?bending?(stahování) nebo ?overblowing?(přefukování), vyberte pečlivě harmoniku odpovídající tónině skladby (každá harmonika má vždy pouze několik tónů, na které jde tyto techniky použít - viz- níže).

  Při poškození jazýčků který není určen pro ?bending? nebo ?overblowing?, nebo jiné poškození harmoniky, nelze uplatnit reklamaci. Záruka se nevztahuje na opotřebení způsobené jejím obvyklým užíváním. Životnost nástroje nemusí odpovídat záruční době, je závislá na jejím používání a na údržbě.

   

   

   

   

   

  _Vyzkoušejte nová ladění_

   

   

   

   

   

  <!--[if !supportLists]-->?  <!--[endif]-->Jaké jsou Výhody? ? Je to nejrychlejší a nejsnazší způsob, jak najít expresivnější ?nový?zvuk?. Jestliže máte možnost měnit ladění, je hraní mnohem zábavnější, spontánnější a univerzálnější. Proč zápasit se složitými hráčskými technikami jako je ?bending? nebo ?overblowing?, abychom zahráli tóny, které chybí na standardní durové harmonice? Se změněným laděním můžete snadno hrát různé typy hudby a prozkoumávat nové hudební směry.

   

   

   

   

  <!--[if !supportLists]-->?  <!--[endif]-->Zvýrazněné noty - v níže uvedených tabulkách ladění harmonik ?Melody Maker?, ?Natural Minor? a ?Harmonic minor? ukazují, které tóny se změnily oproti standardní harmonice (Richter) laděné v ?C? dur.

   

   

   

   

  <!--[if !supportLists]-->?  <!--[endif]-->Tóniny a pozice:    Pozice jsou určovány otvory pro nadechování a vydechování, pomocí nichž lze zahrát celou stupnici. Ačkoli je pomocí různých pozic můžete hrát na jednu harmoniku ve více tóninách, většina hráčů používá pouze dvě pozice: první (základní) a druhou (crossharping). Způsob nadechování a vydechování se u jednotlivých pozic výrazně liší a každá pozice hraje v jiné tónině. Například standardní (Richter) C durová harmonika hraje v první pozici v tónině C a ve druhé pozici v tónině G dur.

   

   

   

   

  <!--[if !supportLists]-->?  <!--[endif]-->První pozice (základní) akcentuje tóny hrané výdechem  - a většinou se používá k hraní relativně jednoduchých melodií s akordovým doprovodem.

   

   

   

   

  <!--[if !supportLists]-->?  <!--[endif]-->Druhá pozice (crossharping) akcentuje tóny hrané vdechem a tóny stahované tzv. ?bending? ? je táhlejší, expresivnější a zní bluesově. Proto 90% dnešních hráčů dává přednost hraní v druhé pozici.

   

   

   

   

  <!--[if !supportLists]-->?  <!--[endif]-->Ubezpečte se již při nákupu, že jste zvolili správnou tóninu a správné ladění. ? Ladění u Melody Maker a Natural Minor je uzpůsobeno pro hraní v druhé pozici, čemuž odpovídá i značení. To usnadňuje zjistit, jakou tóninu hramoniky použít. U těchto dvou ladění je tónina hramoniky stejná jako tónin a skladby, kterou má harmonika hrát...pokud se na ní hraje v druhé pozici. Například: jestliže chcete hrát hudbu v tónině G, použijte Melody Maker v tónině G, v druhé pozici. Jestliže chcete hrát v tónině G moll (Gm), použijte Natural Minor v tónině Gm, v druhé pozici. je to úplně jednoduché!

   

   

   

   

  <!--[if !supportLists]-->?  <!--[endif]-->Foukací harmoniky Lee Oskar jsou barevně rozlišené podle čtyř rozdílných způsobů ladění !!! -  

   

   

   

   

  Dur Richter ? Diatonická durová harmonika

                        
  Melody Maker ? značená v tónině v 2 poloze (pozice)     
          
         

   

   
  Natural Minor ? ailoské mollové ladění značené v tónině v 2 poloze (pozice)

   

               

   

   
  Harmonic minor ? harmonické mollové ladění, značeno v tónině 1 polohy


   


   


   

  Repair KIT


   

   

   


   
  Související články:
  TOMBO HOPE 10 - Test (30.08.2010)
  Tremolo harmonika (19.07.2009)
  Rozložení tónů Richter harmonik (05.06.2007)
  Základní rozdělení foukacích harmonik (14.05.2007)

  [Akt. známka: 2,86 / Počet hlasů: 22] 1 2 3 4 5

  Počet komentářů: 2  |  Přidat komentář  |  Odeslat e-mailem  |  Vytisknout

  Úvodní stránka | Nahoru | Zpět | Vpřed | Přidat k oblíbeným
  Web je postaven na enginu phpRS
  (c) 2007 Maxihaf a spol