Nikdo není online
Nově příchozí:   Baladar    Jack0880    krninsky  

Diskuze

  Rubrika:   Vybrané téma:
Festivaly HAAF Festival - znělka (soutěž)

-Zobrazit všechny rubriky diskuze (nejvyšší úroveň)
-Čtěte: pravidla diskuze!
-Čtěte: Vysvětlivky a statistika diskuze
-Nová témata budete moci přidávat až po přihlášení!
 
AutorPříspěvky

wiki
nováček
13 příspěvků
Vloženo 16.12.2007 08:59:40  
Ahoj,
mohu pár slov ke znělce a k soutěži?

Nehlasujme anonymně ale svým jménem jednou. Tedy např. já dám hlas Bigerovi a v jeho kolonce naskočí: Wiki. Jsem registrován, dávám tímto jeden hlas. Hotovo. Tedy jako porota registrovaných.

Když jsem zaregistroval, že tu nějaká soutěž je, otevřel jsem baner a pustil si první znělku. Biger. Po chvíli jsem zjistil, že si nic nepouštím, ale že jsem poslal hlas!

Když jsem pak asi po týdnu vrátil ke znělce, ale to už s tím, že si to chci poslechnout, byla už soutěž termínově skončena, tedy už se nepřijímaly další znělky do soutěže, což mne přišlo smutné, vzhledem k tomu, že je prosinec a dost času do léta. Měl jsem zato, že něco zkusím nahrát, ale už nebylo kam.

No a co se soutěží obecně jakýchkoli pro tak nedokonalé tvory jako je člověk týká: musí být naprosto spravedlivé a neprůstřelné a připravené. Jinak se lidé pohádají, a to vždycky!!! Pokud připravíme soutěž pro zvířata, třeba pro psi, nikdy se nepohádají a mají přirozenou radost kterou dávají na jevo. Lidé nikdy.

Jestliže mohl hlasovat kdokoli i vícekrát a dokonce i omylem, je to prostě nešťastné. Můžete se tu tlouct v prsa jak jste čestní jak chcete ale je to na h....

Na podobné možnosti, hlasovat vícekrát pro jeden projekt, skončil z počátku obrovský projekt Česko hledá písničku, tedy soutěž pro písničkáře, které se účastnilo 300 lidí. Proběhl jeden ročník na internetu, dnes je pořadatel znechucen, projekt zastavil a smazal webové stránky, které byly obrovské a zajímavé.

Já doufám, že soutěž znělek proběhne. Je to pěkná soutěž, rád bych se jí zúčastmil a byla by škoda, kdyby skončila kvůli nějaké hlouposti, nedokonalosti systému.
Díky za pozornost.
Opraveno 16.12.2007 09:24:05

Maxihaf
uživatel
380 příspěvků
Vloženo 15.12.2007 17:09:32  
Lepší než MacP bych to nenapsal. Cítím to nachlup stejně.

Nehledě na to, že cokoliv, co Marty pro nás dělá navíc, to se odrazí na našich financích, protože Marty není matka Tereza a zadarmo to dělat pochopitelně nebude. Což ovšem vůbec nic nemění na faktu, že Martymu patří veliký dík za funkčnost celého systému. Pokud bychom toitiž najeli na oficiální tržní ceny za programování, neufinancovali bychom vůbec nic a byli bychom (pokud mám být slušný) tam, kde jsme byli před letošním jarním srazem...

Takže je mi to líto, ale pokud by se někdy měl znovu jakýkoliv anketní systém spustit, bude nás to něco stát. Což nebylo nutné. Měla to totiž být hra a pro tyto účely by předchozí anketa - byť nedokonalá - dávno postačovala.
Opraveno 15.12.2007 17:21:46

MacP
uživatel
94 příspěvků
Vloženo 14.12.2007 14:57:10  
Ahoj!
Nechci se nikoho dotknout,ale maličko mi uniká PROČ? To že něco jde udělat,ještě neznamená,že se to MUSÍ udělat.Maličko mi to připomíná mladickou soutěž v obcházení hospod a pití piv.Za hospodu 3body za pivo jeden.Jelikož to bylo v Kralupech,počet hospod byl limitován.Za vítězství byl "diplom" a přesto se našel člověk,který si připisoval čárky,protože razítko moc nakreslit nejde.
Pokavaď by za vítězství o nejlepší znělku byl třeba zájezd na kanáry - tak se asi "vyplatí "hledat mezeru ,ale ve združení jako je HAAF mi nějak uniká smysl ,proč tu mezeru hledat.
Stejně jako na dobročinných akcích,kde jsou třeba dvě piva na osobu zadarmo (jako symbolický honorář) - a dalo by se to snadno obejít a pít na někoho jiného -tak se to prostě nedělá i když ta možnost je.Tady prostě pořád stojí to veliké PROČ.
A jestli by někomu stálo za to vyhrát podfukem - tak snad jenom Ts,Ts Tssss

Komár
uživatel
104 příspěvků
Vloženo 14.12.2007 09:00:10  
Uděláme Martymu do potapěčských brejlí škvíru jako do prasátka na korunky a budeme tam házet hlasovací lístky.
Znělka, neznělka, hlasování nehlasování, sranda musí bejt i kdyby na silverstarku nebylo! Hojda, krleš, zdarjaxviňa atd.

Láďa
uživatel
118 příspěvků
Vloženo 14.12.2007 08:03:05  
Old sweat nakousl docela dobré řešení, Kdyby se dalo do diskuze nové téma, tak by mohli hlasovat jenom členové. Všichni by měli přehled jak se hlasuje. Prostě regulérnost sama.

San Jose
superharp
657 příspěvků
Vloženo 13.12.2007 22:30:32  
No vida, Marty se toho ujme a snad s tím něco půjde půjde vymyslet. Martymu tímto vzdávám hold a Mirafuka vůbec nezatracuju. Nejde o hlasy, ale o to, aby znělka byla hratelná, zapamatovatelná a líbivá. Mirofuku: Držím palce, tvoje znělka byla výborná. :)

marty
programátor
22 příspěvků
Vloženo 13.12.2007 22:08:58  
ahojte.. neco mne napadlo zitra snad k tomu reknu vic bude - li cas.. ted ale uz konecne musim domu caute...

Maxihaf
uživatel
380 příspěvků
Vloženo 13.12.2007 21:21:39  
Nikdo tě Mirafuku nekamenuje a Bigear tě dokonce podpořil.
Objevil jsi pro nás slabinu anketního systému a já musím přiznat, že tam opravdu je.

Akorát holt tím pádem nebylo možné v anketě pokračovat, to je všechno. A v tuto chvíli neznám žádný způsob, jak to změnit. A nebudu ho znát ani po Novém roce. Takže otevřít můžu leda tak dveře. Hlasovací soutěž určitě ne.

Vím, že jsi to nemyslel zle. Tak to nech plavat. Všechno dobré.
Hojda.
Opraveno 13.12.2007 21:26:22

Mirafuk
uživatel
55 příspěvků
Vloženo 13.12.2007 19:58:59  
Ahoj Kamarádi
Na úvod bych chtěl vyjádřit že si moc cením práce lidí kteří se starají o tyto stránky a rozhodně nebylo v mém úmyslu jejich práci shazovat. Nejsem počítačový odborník, ale myslel jsem si že stejným způsobem jako umístit hlasování na úvodní stránku lze na ní umístit poslech soutěžních skladeb a stejným způsobem jako stránky neumožňují vkládat do diskuse příspěvky nečlenům lze neumožnit jim hlasování na hlasovací stránce.
Ve vyhlášení soutěže bylo uvedeno že budou hlasovat členové.Díky tomu jsem se přihlásil.Jak už jsem uvedl tak jsem se na soutěž moc těšil a dost jsem přemýšlel a vymýšlel co bych
nahrál protože mě zajímal názor Vás kamarádů kteří foukačce rozumí.
Napřed mě mrzelo, když jsem zjistil že spousta lidí dá hlas omylem. Když jsem řekl kamarádovi ať si poslechne moji soutěžní skladbu, jsem zjistil že mi přidal hlas také.Poté co mě sdělil že mi ho poslal ještě ze své druhé adresy jsem si uvědomil že v podstatě soutěž není o harmonice ale o náhodě, počtu kamarádů a výsledek hlasování vůbec nebude souviset s tím kolika lidem se zrovna určitá skladba líbí ? což podle mě popřelo účel této soutěže.
Jelikož mám zkušenosti že když se něco negativní napíše, nikoho to nezajímá. Proto jsem demonstrativně a očividně provedl ukázku toho, že soutěž není objektivní a podle pravidel které byly řečeny. Myslel jsem, že se svobodně můžu vyjádřit když se mi něco nelíbí. Moc mě mrzí že si to Max vzal osobně.

Proto ještě než mě ukamenujete si dovolím navrhnout řešení:
Mrzí mě, že se soutěže zúčastnilo tak málo z Vás ? hrajeme všichni na foukačku a stránky by neměly být jen o povídání ale hlavně o foukání a o předávání zkušeností jak kdo hraje a tato soutěž o které si teď někteří myslíte že jsem ji zničil byla úžasná příležitost jak si něco sdělit přímo přes foukačku. Jak pár tóny znělky vyjádřit jak kdo z vás tento nástroj cítí a díky hlasování pak zjistit co se líbí většině. Fascinuje mě jak různým způsobem a různými styly se dá na tento úžasný nástroj hrát a to je to co bychom si měli předávat .
Navrhuji soutěž znova otevřít po novém roce s větší účastí bez překlepů při hlasování a jen pro členy. Uzávěrka s následujícím hlasováním by mohla být před festivalem.

Moc si přeji aby mě pochopilo co nejvíce z Vás.

Mirafuk

Ps. Děkuji Ti Bige


Harmonika
uživatel
84 příspěvků
Vloženo 13.12.2007 17:11:35  
Já nevím ... když soutěž začínala, bylo vysvětleno, kde ukázky jsou. A hlasovací metřík v hlavním menu je tak klasickou záležitostí, že nechápu, jak si přes to někdo chtěl ty ukázky pustit. Ale budiž, stát se to mohlo. Ale už vůbec nechápu zkoumání regulérnosti či možného zneužití hlasování. A rozhodně ne tímto způsobem. Proč?
Když se někdo spletl a místo poslechu hlasoval, dalo se to řešit. Ale vyhrotit to tímhle způsobem ...? Nedivím se Maxovi, že se nasral a soutěže zrušil.

Old sweat
superharp
592 příspěvků
Vloženo 13.12.2007 15:03:29  
Podle mého je škoda že to takhle dopadlo. Možná by nebylo od věci uskutečnit Bigearuv nápad, ale dal bych možnost všem členům asociace. Tady v diskuzi, kam mají jen členi možnost vkládat příspěvky, by se mohlo hlasovat. Nebylo by to tajné, zato průhledné a pod veřejnou kontrolou. Těch hlasů zase nebude tolik, aby se nedaly otrocky sečíst.
Opraveno 13.12.2007 15:08:21

Hugo
uživatel
102 příspěvků
Vloženo 13.12.2007 10:14:44  
Je pro mě trošku špatná detektivka...

Miro: to jako jsi zjistil, že si někdo přidává hlasy? A neoprávněně? Chtěl si někdo pomoci k "prestižnímu" vítězství? A kdo, podle Tebe?

Nebo jsi zjistil, že to prostě jde a to Tě tak nasralo...

Každopádně to asi nebyl dobrý nápad... a nejspíše jsi několik lidí znechutil. Nějak mi to k Tobě nesedí... A furt věřím, že to nebyl zlý úmysl.

Jak říkáme my Ostravaci: "Zdupana cela schuza."

Bigear
superharp
1201 příspěvků
Vloženo 13.12.2007 01:14:44  
Jasně,Mažňák s Losnou ať se třeba pos..poperou,my si na to nepotrpíme!
Bylo mi divný,že mne přez noc Mirafuk tak převálcoval,ale řekli jsme si se synkem,který tu soutěž prožíval víc než já,asi proto,že mi to nahrával a tudíž se cítil taky tak trochu jako soutěžící,že vlastně ta Mirofukova znělka je fakt lepší a zaslouží si jak hlasy,tak výhru a nominaci.Oba jsme přitom věděli,že je to trochu divné,stejný pocit jsem měl od začátku bodování s bezkonkurenčním vedením loňské znělky a pak mi to došlo,stejně jako Mirafukovi,že hapr je v tom,jak to visí na hafu.Mně se totiž stalo to,že jsem si chtěl nostalgicky poslechnout svou loňskou znělku a místo toho jsem dal omylem sám sobě hlas,což je samozřejmě nečestné a nesportovní a tak jsem musel následně zneužít čestné členství svého synka Litleara k hlasování,leč ejhle!...byl odmítnut,nemaje vlastní PC,natož IP adresu,což je asi totéž-ehm...no a logicky,vžiji li se do role nezainteresovaného návštěvníka hafu toužícího po losování,první,co udělám je že si poslechnu ukázku.No a ta moje loňská byla nahoře a protože nejsme Hebrejci ani Arabové,kliknutím se nic nerozehrálo,avšak hlas byl přidělen.Ti chytřejší pak dávali hlasy ostatním,ale to už nelze rozluštit.Navrhuji toto řešení:
Nechť se ankety zúčastní pouze ti,kdo zaslali znělku a to neanonymně a samozřejmě bez možnosti hlasovat pro sebe.Zato však s možností určit pořadí prvních tří nejzdařilejších,což lze pak snadno a oběktivně posoudit.Sami sobě vlastně vzájemně porotou ihned výsledky zveřejní v diskuzi,nebo lépe na daleko frekventovanějším pokecu a třeba i s komentářem a pak mohou ostatní reagovat a bude živo!
S úctou
Váš Bigear.
Bigear.

San Jose
superharp
657 příspěvků
Vloženo 12.12.2007 23:25:35  
Vždyť o nic nejde... Hlavní je, že si společně zahrajeme a ať si soutěží třeba Mažňák. :)

Maxihaf
uživatel
380 příspěvků
Vloženo 12.12.2007 22:41:42  
Ještě přidám překopírovanou diskuzi k tomuto tématu, která dnes proběhla na Pokecu:


Maxihaf: 20:53 - 12.12.2007
To Mirafuk: cítil jsem, že to nějak není s tím pribýváním hlasů v pořádku, proto jsem ti také psal vzakz. Škoda, Mirku... Jsem přesvědčen, že to nebylo z tvojí strany ze zlého úmyslu. Přesto je výsledek tvojí aktivity takový, že v tuto chvíli je celé hlasování znehodnocené. Ano, máš pravdu, že anketa není dokonalá a systém hlasování se obejít. Jako všechno. Ale proč by to kdo dělal? Vždyť je to především hra a zábava... Já v tuto chvíli jinou anketu s lepším systémem hlasování nevyrobím, já to neumím. A nikoho, kdo má čas a chuť a bude to nyní pro nás dělat neznám. Takže to nechávám plavat a celá znělka je mi volná. Nic ve zlém, jen mi to sebralo chuť cokoliv dál podnikat.

Petkon: 21:16 - 12.12.2007
To Maxihaf: já bych to tak černě neviděl. Nyní je jasné, že hlasování asi proběhlo, tak jak proběhlo a že nejlepší bude jej anulovat. Co kdyby ti každý účastník hlasování poslal poštou svůj hlas ? Stejně hlasovali především registrovaní účastníci, kteří mají přístup do pošty, bude tak těch hlasů možná méně, ale budou regulérní a výsledek spravedlivý. Ty ukázky k poslechu můžeš klidně nechat, tak jak jsou.
Vím, že takto hlasování ztrácí anonymitu, ale je to regulérní a běžný způsob. Za sebe se klidně přiznám, že jsem dal hlas loňskému Bigearovi. Petkon

Maxihaf: 21:31 - 12.12.2007
To Petkon: klidně se vrátíme k hlasování mailem. To už tu taky bylo. Pokud se toho ujmeš, není co řešit. Jen to už malinko postrádá tu hravost - je to těžkopádné a neprůhledné. Ale v zásadě mi to je fuk. Jen doufám, že zase někoho nenapadne, že je to zmanipulované a že sis ty hlasy vycucal z prstu. Protože obejít se dá opravdu cokoliv a nic není dokonalé. Bože, kam jsme se to dostali?

Petkon: 21:54 - 12.12.2007
To Maxihaf : máš pravdu, taky mi není jasné, proč
by někdo podvodným způsobem chtěl ovlivňovat hlasování, ale prostě je to fakt. K chybám mohlo ale dojít i tím trochu nešťastným způsobem prezentace znělek, kdy někdo v domnění, že klikne na ukázku, tím vlastně nechtěně dal hlas, aniž by předtím slyšel jediný tón. Já nechci dostávat hlasy mailem, nechť chodí hlasy na tvůj mail, ty jsi prezident, ty ručíš za výsledek. Pokud ti někdo nevěří, že sis hlasy "nevycucal z prstu", je to pouze jen a jeho problém, nemusí se na činnosti HAFu účastnit. Nakonec přece nejde o to , kdo z koho, myslím, že přece jen jiné volby jsou podstatně důležitější než právě ty o znělku HAFu. Někdo to hlasování zřejmě vzal smrtelně vážně nebo naopak tě chtěl tím zvláštním způsobem vícehlasováním vytočit a celé hlasování zlehčit. Obojí bylo špatně. Petkon

Maxihaf: 21:58 - 12.12.2007
TO Petkon: děkuju za důvěru, ale mám svojí vlastní práce tolik, že odmítám fungovat jako anketa. Právě proto jsme najeli na tento redakční systém, aby se mohla fůra věcí zautomatizovat. Bohužel jsem nepočítal se záškodnickou činností, byť snad v dobrém úmyslu.

Petkon: 22:10 - 12.12.2007
To Maxihaf: takže jsi anketu celou stáhl? A nebylo by v tomto případě lepší vyhlásit novou a posunout termín uzávěrky např. do konce ledna? To hlasování by mohlo být např. na stejné stránce pod těmi ukázkami. Pokud by se prokázalo, že opět to někdo narušuje, bylo by asi nejrozumnější ponechat původní Bigearovu znělku i na rok 2008 a do té doby vymyslet nějaký lepší systém
hlasování, který by nešel tak snadno přelstít. Nic lepšího mě nenapadá.

Maxihaf: 22:13 - 12.12.2007
To Petkon: Ano, v tuto chvíli ruším obě ankety - i znělku i připravovanou anketu o xicht roku. Všechno vysvětluji na zvláštní stránce (během 10 minut) a v diskuzi.

Maxihaf
uživatel
380 příspěvků
Vloženo 12.12.2007 22:31:57  
Obě ankety (probíhající - o znělku festivalu i chystaná - o xicht roku 2007) byly zrušeny následně po neregulérním hlasování.
Důvod a okolnosti včetně proběhlé výměny názorů najdete popsané zde v příslušném tématu v diskuzi.
Všem se za zrušení anket omlouvám, zejména mě mrzí aktivita, kterou do toho vložili aktivní účastníci obou soutěží. Tzn. všichni, kdo se pokusili o vlastní znělku a všichni, kdo mi poslali svojí fotku do soutěže.

Vyskytl se tu prima nápad nahradit anketu pomocí mailů (děkuju Petkone!). Bohužel ale
a) je to systém těžkopádný - není v mojí moci filtrovat maily s hlasy, nemám na to čas.
b) odmítám fungovat jako anketa - přesně z tohoto důvodu jsme najeli docela nedávno na tento redakční systém, který leccost automatizuje. Bohužel není ale zcela odolný proti úmyslnému napadení, jak se ukázalo.
c) i hlasování pomocí mailů je napadnutelné a opět se může najít kdokoliv, kdo výsledky zpochybní

A především: měla to být hra.


Ještě jednou díky všem zúčastněným.
Opraveno 12.12.2007 22:41:26

Maxihaf
uživatel
380 příspěvků
Vloženo 12.12.2007 21:36:03  
Děkuju ti Mirku za upozornění na chybu. Máš pravdu, anketní systém není stoprocentně dokonalý. Ruším hlasování a ponechávám je svému osudu.

Další podobné soutěže už dělat nemá smysl.

Také tobě přeju hezký den.
Opraveno 12.12.2007 21:38:31

Mirafuk
uživatel
55 příspěvků
Vloženo 12.12.2007 20:29:26  
Ahoj kamarádi.
Odhlašuji se ze soutěže znělka festivalu 2008.
Moc jsem se na soutěž těšil, ale bohužel musím konstatovat že ji nepovažuji za regulérní.V neděli jsem se zúčastnil diskuse na téma nelogického hlasování při nechtěném zaslání hlasu s úmyslem si poslechnout skladbu. V pondělí jsem zjistil že hlas může poslat kdokoliv i když v pravidlech je uvedeno že znělka bude vybrána na základě hlasování členů. Demonstrativně jsem proto poprosil mé kamarády aby mě poslali hlas ? výsledek je patrný. Nepovažuji svou znělku za nejlepší, určitě bude v nejbližší době přehlasována ale nechci se zúčastnit soutěže kde výsledek není objektivní a je manipulovatelný.
Vím, že jste udělali hlasování s nejlepšími úmysly ale chybička se prostě vloudila.
Osobně bych považoval za nejsprávnější anulovat současné hlasování, na úvodní stránku dát poslech a teprve po kliknutí na soutěž umožnit dle pravidel pouze členům poslat 1 hlas podmíněný přihlášením jejich heslem.

Tak to cítím a doufám že mě neukamenujete.

Krásný den přeje všem

Mirafuk


Maxihaf
uživatel
380 příspěvků
Vloženo 19.09.2007 17:49:08  
Vyhlašuji soutěž o znělku na náš festival hráčů na foukačku. Cena za vítěznou znělku je foukací harmonika dle vlastního výběru do ceny harmoniky Lee Oskar. Cena bude předána na dalším festivalu. Pakliže nebude vytvořena nebo nebude (hlasováním členů) vybrána nová znělka do doby festivalu, zůstává znělka současná (velmi zdařilá) od Bigeara. Posílejte nahrávky ve formátu MP3 na Masihafí mail.
Opraveno 19.09.2007 17:53:37
AutorPříspěvky

Úvodní stránka | Nahoru | Zpět | Vpřed | Přidat k oblíbeným
Web je postaven na enginu phpRS
(c) 2007 Maxihaf a spol