Nikdo není online
Nově příchozí:   Baladar    Jack0880    krninsky  

Diskuze

  Rubrika:   Vybrané téma:
Hitparáda John

-Zobrazit všechny rubriky diskuze (nejvyšší úroveň)
-Čtěte: pravidla diskuze!
-Čtěte: Vysvětlivky a statistika diskuze
-Nová témata budete moci přidávat až po přihlášení!
 
AutorPříspěvky

matěj
superharp
359 příspěvků
Vloženo 27.09.2011 18:34:31  
hezké písničkaření. Je to dobré. Kvality nahrávky opomíjím, neboť ty až tak důležitou roli nehrají, narozdíl od obsahu

John
nováček
22 příspěvků
Vloženo 21.05.2011 01:33:16  
To Milan : Nelámu, věru ne. Jo, jo, zůstávám, už dělám novou...A vlá a vlá, vlá mu hříva děsivá, kosou se ohání, životy si bere, chtěl by jsi mu
zdrhnout už je vedle tebe....Smrťák zabiják. Hráno
rockově celé je na E dur, a disharmonicky víš o jeden pražec, temnota, bitevní pole, naděje na život mizivá. A refrén : Každej z nás jednou potká smrtku zubatou, jedno jestli s kosou a nebo sl lopatou, to jsou ty chvíle které budou poslední....Poslechni si Kabáty a píseň Pohoda, ukrad jsem si jejich melodii do svého refrénu, já myslím že krást se může za účelem tvořivým. Foukačku tam mám taky, ale asi se tu nebude líbit:-)

Milan
uživatel
61 příspěvků
Vloženo 20.05.2011 09:02:01  
Tohle je myslím tvůj třetí příspěvek do hitparády a určitě nejlepší z toho co jsem slyšel. Je to hezké a má to náboj. Ty si s nějakými zákonitostmi v hudbě hlavu moc nelámeš a tady to nevadí, naopak to dodá písni skutečné středověké kouzlo, tam si potulní muzikanti s teorií asi hlavu taky moc nedělali. Možná by stálo za úvahu u tohoto druhu hudby zůstat, tohle ti sedí.

John
nováček
22 příspěvků
Vloženo 06.05.2011 01:02:39  
To Bigear : jsem velice rád, že tam ten středověk cítíš, to bylo i záměrem,ale současně jsem chtěl,aby měla i sdělující přesah do současnosti, proto ten text v poslední sloce, jako že ti mocní páni dnešního světa nejsou jiní,atd. Jo, přesně, učesat, proaranžovat a cítím, že by to hit mohl být:-) V podstatě mám jen svoje věci, beru to jako jiný druh tvorby než je malování. Vím, že toho na foukačku moc neumím, ale snažím se ji vždy uplatnit adekvátně k písničce,ne aby dělala jen kulisu,ale stala se součástí.Pár písniček mám třeba úplně bez foukačky,prostě mám pocit, že tam nepatří,nebo že bych tu foukačku degradoval, jedna písnička je dokonce jenom zpívaná,bez kytary,bez ničeho,jen tak,ta se mi hraje nejlépe:-)

To Jaromír: díky, o tu atmosféru jsem usiloval, ale o těch dobách co píšeš mnoho nevím, fakt ne, ale pokud mě přirovnáš k hudebně nevzdělanému minnessengrovi, pak to beru jako poctu:-) Už jsem se několikrát zamýšlel dělat své věci s kapelou,a ani by mi nevadil občas rockovější sound, Marion by určitě vyšla trochu jinak jaki píšeš, možná lépe,nevím,zatím mám pocit,že si vystačím sám.Na druhou stranu zbavit se kytary a nechat si jenom zpěv s foukačkou do mikrofonu by nebylo vůbec špatné,větší svobodička, častěji bych si mohl dát panáka:-) Jo a ty zvony se mi moc nepovedly...

Díky moc za reflexi...


Jaromír
superharp
296 příspěvků
Vloženo 05.05.2011 14:09:27  
Hezky osobité Johne, má to atmosféru a nikoho to neopisuje. Jenom mě tam trochu vadí to náhodné střídání těžkých dob - je to pravděpodobně 6/4 rytmus, těžká doba je ve sloce vždy po dvou "valčíkových" 3/4 taktech, ale Ty to v instrumentální části nedodržuješ a pak to působí divně, protože to je pokaždé tak trochu náhodně v jiném místě. Na druhou stranu - takhle by to asi zahrál středověký nevzdělaný minnessengr, který předtím, než se dal na "uměleckou" dráhu, pásl ovce. Pokud by to ale měla hrát někdy třeba kapela, asi by se to muselo rytmicky dotáhnout. Ale jinak se mi to líbí, je to neotřelé, i s hudebními nápady (osudové zvony) a syrovým podáním.

Bigear
superharp
1201 příspěvků
Vloženo 05.05.2011 08:54:28  
Taky mi to ledacos připomíná,ale to je charakteristické pro skoro každý nový hit (Fleret-Zafůkané :-))

Bigear
superharp
1201 příspěvků
Vloženo 05.05.2011 08:38:54  
Hezká věcička.Čiší středověkem a vzbuzuje ve mně dojem pohádkově mystického příběhu z jakési drsné ostrovní krajiny.
Vůbec mi nevadí kvalita nahrávky,ani jakoby hrubé podání a velmi osobitý přístup k rytmice. Zkusil jsem se vžít do Johnovy nálady a spolu si vyťukávat rytmus jakoby na velký buben.Trochu jsem se zadrhával a občas se mi vytratila první doba, ale kontinuita spolu s napětím zůstala zachována.
Trochu učesat a proaranžovat a je tu nový hit.
Bravo Johne. Především se skláním před tvou schopností něco svého komponovat.

John
nováček
22 příspěvků
Vloženo 04.05.2011 15:18:22  
jo a také tam kolísá dinamiika, ale možná to bude jen tím diktafonem, který navíc snímá doiminantní zvuk a potlačuje ostatní. To mi připomělo, že jsem se tu chtěl už dlouho zeptat, jaké zařízení (slyšel jsem o nějaké krabičce, kam se dá píchnou jednotlivě mikrofon, kytara tad.) si mám pořídit, abych mohl nahrávat každý nástroj zvlášť, bez újmy na kvalitě jeho zvuku. Taky asi budu potřebovat nějakou dobrou zvukovku...
----------------------
Johne, dobré téma. Taky mě to zajímá. Ale protože tohle vlákno je jen dočasné, založil jsem na toto téma nové, v rubrice
Ozvučení (amplifikace) obecně
Prosím proto abyste všechno o této problematice směrovali sem. Děkuji, Osw.

Opraveno 04.05.2011 16:04:21

John
nováček
22 příspěvků
Vloženo 04.05.2011 15:12:41  
Ano OS, víno na kuráž a pomilovat markytánku, uhádl jsi:-) Bylo to tak, napřed mi naskočila v atelieru z ničeho nic v hlavě melodie, pak jsem si brnkal na kytaru a ihned se vyjevil ten motiv "vybrnkávání", a když jsem sestavil první sloku s refrénem, vzal jsem foukačku, fouknul ke kytaře s tím pocitem, a už to tak zůstalo. No a pak už jsem "jenom" v klidu u vínka na terase napsal text s tím, že jméno Marion tam nechám, a že osud té díky nebude o nic veselejší, než ten markytánky.
Máš pravdu, ta nadsazenost ve zpěvu je znát především v prvních dvou slokách, možná nejvíc v té první, a to v tom, jak někde prodlužuji hlas, tahá mi to za uši, je to nepřirozené, a dávám si na to bacha. V druhé půli je lepší i foukačka, navíc lépe navazuje na skončené kytarové sólo. Díky za postřeh, upomíná mi to k tomu, že dobrému sluchu nic neunikne :-) Těším se, jak bude foukačka ve skladbě znít, až si konečně koupím nějakou richterku, potřebuji tam syrovější hlubší, sytější zvuk (kdyby měl někdo typ na nějakou takovou), ale potřebuji koupit i kytaru, je toho hodně....Old sweat
superharp
592 příspěvků
Vloženo 04.05.2011 14:52:19  
Nejsem žádný hudební kritik a neumím se v tom smyslu vyjadřovat. Mohu jen napsat svoje dojmy z poslechu a taky to, jestli se mě to líbí, nebo ne.
Tohle se mě líbí hodně. Slyším z toho že se nesnažíš přednést na foukačku žádné libozvučně vyhlazené tóny, ale dát písni napětí a dramatičnost.
Je to nejspíš zahrané tak, jak se necháváš unést svým pocitem. Nejspíš kladeš stejný důraz i na ten "zozevlátej" zpěv. V některých pasážích mě připadá "nadsazený". Z toho zpěvu na mě občas vyčuhuje trochu exhibicionismu. Ale to dodávám jen pro úplnost z celkového dojmu.
Harmonika se mě líbí hodně, kytara taky a text taky.
Celkový dojem - palec nahoru.
A co mě to připomíná?
První asociace při tónech harmoniky: Víno na kuráž a pomilovat markytánku ......

John
nováček
22 příspěvků
Vloženo 27.02.2011 13:49:14  
Hodnocení nahrávky uživatele John

Komentáře ke skladbě:
"Píseň pro Marion"

Poslechnout nahrávku
Opraveno 03.05.2011 23:47:01
AutorPříspěvky

Úvodní stránka | Nahoru | Zpět | Vpřed | Přidat k oblíbeným
Web je postaven na enginu phpRS
(c) 2007 Maxihaf a spol