Nikdo není online
Do týdne nás opustí: HanaH
Nově příchozí:   Charles 8    KANDYFUK    Kulich  

Harmonika - Once Upon a Time in the West

 • Napsal: Harmonika
 • Vydáno: 13. 07. 2007
 • Přečteno: 6855x

  Jednou mě tak napadlo, že by nebylo bez zajímavosti přečíst si , jak kdo přišel k foukací harmonice, jak kdo začínal, jak mu to nešlo, nebo třeba šlo ?.. prostě jaký měl kdo foukací začátek. Zkrátka, něco málo literárna. Což ovšem neznamená, že je tady nutno tvořit nějaká literární veledíla. To rozhodně ne. Kdo se bude chtít podělit s ostatními o svůj příběh, tak zde je pro to ideální míssto. Ať už to bude povídka, referát či výňatek z deníku, vše tu bude mít svoje místo. Neváhejte a svoje příběhy mi posílejte.

  Harmonika

  No a první článek by se díky mé přezdívce měl jmenovat tak jak je uvedeno nahoře, ale ze zeměpisného hlediska by to mělo být spíše ?

 • Once Upon a Time in the South

   

   

   

  Bylo mi sedmnáct a zrovna jsem se vracel z vandru, když jsem u letního kina uviděl plakát filmu Tenkrát na západě. Během pěti minut jsem seděl v letňáku na sedačce a z báglu vybaloval svetr. Byl až vespod.

  Z kina jsem odcházel jak ve snu a po prázdninách jsem si koupil svojí první harmoniku. Byla to dlouhá dvouřadá čína. Vyvrtal jsem do boku díru, našrouboval očko, natáhnul provázek a harmoniku tahal na krku. Od té doby mám lehčí problémy s krční páteří.

                                             Když jsem opouštěl vojenskou základní službu a jako příslušník pracovního útvaru jsem si odnášel i mzdu, nohy mě přinesly před českobudějovické hudebniny a já si pořídil první diatoniku za celých sto padesát korun. Avšak stále jsem na ní uměl pouze onu táhlou melodii s patřičně tvrdým (natvrdlým) pohledem.

  Moji rodiče se začali vážně zamýšlet nad totálním odhlučněním mého pokoje. Trénuju podle starých desek Greenhornů, ale skrz zeď pronikají pouze mé preludace .

   

  Vodácká hospoda Rumyší díra. Jeden vandr za druhým. Zde se lidé nestydí a když něco zkazím, naperou mi to natvrdo. A to tak dlouho, než se to naučím hrát správně. Takže to nakonec hraju tak jak se má.

    

  Trocnovský fesťák a kapela Rybníkáři. Hraju si to v Rumyšárně a myslím si, jak mi to jde. Přimotal se k mně takový pomenší mužík a povídá, že by to nemuselo bejt tak zlý, kdyby to ladilo. Trhá mě to srdce, ale jdu si za těžký prachy koupit kvalitní harmoniku.

   

  Hraju si to v Rumyšárně na novou harmoniku a myslím si, jak mi to jde. Přimotá se ke mně takový pomenší mužík a povídá, že by to nemuselo bejt tak zlý, ale abych si koupil ještě nějakou jinou tóninu než céčko. Rve mi to srdce a jdu si koupit další tóninu.

  Harmonika
  Jihočeské zpívání - Trocnov - červenec 2000

  Hraju si to v Rumyšárně s urvaným srdcem na několik nových harmonik, když v tom se ke mně opět přimotá onen pomenší mužík a povídá, že by to nemuselo bejt tak zlý. Než jsem ho stačil zabít, tak se přiznal, že dělá fesťák v Trocnově a ať si tam jdu taky zahrát.

   


  A tak jsem začal hostovat u skupiny Rybníkáři a začátky skončily.

   

  Ale zašlo zase něco jiného ?.

  Krleš
  Harmonika


   

  [Akt. známka: 2,25 / Počet hlasů: 24] 1 2 3 4 5

  Počet komentářů: 4  |  Přidat komentář  |  Odeslat e-mailem  |  Vytisknout

  Úvodní stránka | Nahoru | Zpět | Vpřed | Přidat k oblíbeným
  Web je postaven na enginu phpRS
  (c) 2007 Maxihaf a spol